İstanbul'da 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde dolandırıcılık şoku!

İstanbul'da 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde dolandırıcılık şoku!İstanbul'da, 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde 7 aydır aidatları toplayan yönetim tarafından ödenmesi gereken faturaların ödenmediği ileri sürüldü. Sitede yaşayan sakinler kendilerine 6 milyon TL'lik borç kaldığını iddia etti.


İstanbul'da 10 bin kişinin oturduğu bir sitede dolandırıcılık yapıldığı iddiası ortaya atıldı. Kanal D Haber'den Ertan Büyükahısha ve Yusuf Ağbaba'nın haberine göre; ileri sürülen iddialar kapsamında, site yönetimi tarafından toplanan aidatlarla faturaların ödenmesi gerekiyordu. Fakat öyle olmadı. 

İstanbul

Konut sitesi sakinleri, yönetimin bir 6 milyon TL'lik borç bırakıp ortadan kaybolduklarını belirtti. Doğazgazlarının kesilmesiyle şoka uğrayan site sakinleri ne yapacaklarını bilemedi. 

İstanbul

İGDAŞ DOĞALGAZI KESMEYE GELDİ

Site yönetiminin aidatları topladı fakat faturaları ödemeden ortadan kaybolduğu iddia edildi. Geride ise sitede yaşayan kişilere borç kaldı. İGDAŞ site sakinlerinin doğalgazlarını kesmeye geldi.

İddiaların ileri sürüldüğü site Kayaşehir 3'üncü etapta bulunuyor. Konut sitesinde 1439 daire bulunuyor. İddiaya göre, b konutlarda oturanherkes, site yönetimi tarafından borçlandırıldı. İddialara göre; İGDAŞ'a ödenmesi gereken paralar site kapısı ve güvenlik kulübelerine harcandı. Fakat faturalar gittikçe arttı, böylece borç miktarı da çığ gibi büyüdü.

İstanbul

ELEKTRİK, SU, DOĞALGAZ FATURALARI ÖDENMEDİ

Sitede yaşayan kişiler elleri kolları bağlı bir şekilde beklediklerini belirtiyor. Çünkü iddiaya göre 10 bin kişinin yaşadığı bu konut sitesinin eski yönetimi arkasında 6 milyon TL'lik bir borç bıraktı. Ve o borç sonrasında da elektrik, su, doğalgaz faturalarının da ödenmediği öğrenildi. 

İstanbul

DAVA ETMEYE HAZIRLANIYORLAR

Sitede yaşayanlar yaklaşık 7 aydır faturalarını tam zamanında, düzenli olarak ödüyorlardı. Faturaların ödenmemesi sebebiyle İGDAŞ yetkilileri geldi, sitenin binalarındaki ana sayaçları tek tek sökmeye başladı. Sakinlerin doğalgazları kesildi, borçlar ödenmezse sırada su ve elektrikleri bulunuyor. 

Yeni yönetim ise eski yönetimi dava etmek için hazırlıklara başladı.

İstanbul'da kiralık ev dolandırıcılığı artıyor!

İstanbul'da 100 milyon liralık gayrimenkul vurgunu!