İstanbul site dolandırıcılığı

İstanbul site dolandırıcılığı

İstanbul'da, 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde 7 aydır aidatları toplayan yönetim tarafından ödenmesi gereken faturaların ödenmediği ileri sürüldü. Sitede yaşayan sakinler kendilerine 6 milyon TL'lik borç kaldığını iddia etti.

Konut fiyatları katlandı, dolandırıcılıklar arttı!

Konut fiyatları artınca, dolandırıcılıklar da çoğaldı. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, internet üzerinden hayali ilanlarla vatandaşların dolandırıldığını dile getirdi.

İstanbul'da kiralık ev dolandırıcılığı artıyor!

İstanbul'da kiralık ev dolandırıcılığı her geçen gün artıyor. Ucuz ilanları gören vatandaşlar binlerce lirasını dolandırıcılara kaptırıyor.

Kripto para yatırımcılarına sanal dolandırıcılık uyarısı!

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto para yatırımcılarını sanal dolandırıcılığa karşı uyardı.

Kiralık evlerde dolandırıcılıklar arttı!

Kiraların yüksek olması vatandaşları “bir de emlakçıya para vermeyeyim” çaresizliğiyle evi “sahibinden” bulmaya zorluyor. Ancak, burada da devreye dolandırıcılar giriyor.

Tarihin en büyük dolandırıcılığını yapan kripto kraliçesinin evi ortaya çıktı!

OneCoin’in kurucusu Dr. Ruja Ignatova, sanal para birimi görünümü altında bir saadet zinciri olan ve tarihin en büyük dolandırıcılıklarından birine imza atmıştı. Kendine kripto kraliçesi diyen Ruja Ignatova, hala bulunamadı.

Kiralık konut arayanlar dolandırıcıların hedefinde!

Dolandırıcılar, yükselen kiraları fırsat biliyor ve sahte ilanlarla aynı konutu defalarca kiraya vererek uygun fiyatlı konut arayanları kapora yollamaları bahanesiyle dolandırıyor. Peki ev kiralarken nelere dikkat etmeli?

İstanbul merkezli 2 şehirde gayrimenkul dolandırıcılığı operasyonu!

İstanbul merkezli 2 şehirde gerçekleştirilen eş zamanlı gayrimenkul dolandırıcılığı operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı.

Müteahhit dolandırıcılıklarında nelere dikkat edilmeli?

Müteahhit dolandırıcılıkları sık sık gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Peki müteahhit dolandırıcılığı nasıl oluşuyor? Gayrimenkul alıcıları nelerle karşılaşıyor? İşte ayrıntılar...

Ev fiyatlarının artması dolandırıcıları harekete geçirdi!

Kiralık evlerin fiyatlarının artması dolandırıcıları da harekete geçirdi. Hukukçu Murat Can Pehlivanoğlu, sahte emlak ilanlarına dikkat edilmesi konusunda önemli uyarılar yaptı.

1 milyar TL'lik kripto para dolandırıcılığı iddiasında ses kayıtları ortaya çıktı!

Son zamanların gündemden düşmeyen konuları arasında yer alan 1 milyar TL'lik kripto para dolandırıcılığı iddiasında ses kayıtları ortaya çıktı...

Kripto para dolandırıcılarından yeni taktik!

Dolandırıcılar,salgın sürecinde yeni yöntemler buldu. Son zamanlarda doktor ya da yardım kuruluşlarına ait çok sayıda güvenilir resmi Instagram adresi, siber dolandırıcılar tarafından hacklendi ve çalındı. 

Kiralık konutta sahte ilan dolandırıcılığı!

Kiralık ev fiyatlarının artması dolandırıcıları harekete geçirdi. Uzmanlar kiralık ev arayanları sahte ilanlara dikkat etmesi konusunda uyarıyor. 

Yükselen ev kiraları kapora dolandırıcılığını artırdı!

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan kiralarda yaşanan fahiş artışla beraber dolandırıcılar da sahneye çıktı.

İstanbul site dolandırıcılığı Haberi

İstanbul site dolandırıcılığı

İstanbul'da 10 bin kişinin oturduğu bir sitede dolandırıcılık yapıldığı iddiası ortaya atıldı. Kanal D Haber'den Ertan Büyükahısha ve Yusuf Ağbaba'nın haberine göre; ileri sürülen iddialar kapsamında, site yönetimi tarafından toplanan aidatlarla faturaların ödenmesi gerekiyordu. Fakat öyle olmadı. 

Konut sitesi sakinleri, yönetimin bir 6 milyon TL'lik borç bırakıp ortadan kaybolduklarını belirtti. Doğazgazlarının kesilmesiyle şoka uğrayan site sakinleri ne yapacaklarını bilemedi. 

İGDAŞ DOĞALGAZI KESMEYE GELDİ

Site yönetiminin aidatları topladı fakat faturaları ödemeden ortadan kaybolduğu iddia edildi. Geride ise sitede yaşayan kişilere borç kaldı. İGDAŞ site sakinlerinin doğalgazlarını kesmeye geldi.

İddiaların ileri sürüldüğü site Kayaşehir 3'üncü etapta bulunuyor. Konut sitesinde 1439 daire bulunuyor. İddiaya göre, b konutlarda oturanherkes, site yönetimi tarafından borçlandırıldı. İddialara göre; İGDAŞ'a ödenmesi gereken paralar site kapısı ve güvenlik kulübelerine...