Esenyurt'ta 39.6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Esenyurt'ta 39.6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 39 milyon 682 bin 650 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan arsa için 39 milyon 682 bin 650 bin TL bedel isteniyor.

Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer alıyor. D 100 karayoluna yürüme mesafesinde yer aldığından toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahip. Taşınmaz çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda yer alıyor.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Satışa konu arsa nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 499 ada, 2 parsel numaralı, 7.936,53 metrekare yüzölçümlü taşınmazı olup taşınmaz adres olarak Esenyurt İlçesi, Güzelyurt Mahallesinde, Mustafa Kemal Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Taşınmaz halihazırda boş durumdadır. Nispeten düz bir topoğrafyaya sahiptir. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. İlgili Belediye’de haricen yapılan araştırma sonucunda onaylı imar planında “Ticaret + Hizmet Alanı” olarak ayrıldığı öğrenilen taşınmaz üzerine takriben 16.000,00 metrekare yapı alanlı ticaret + hizmet binası yapımı mümkündür. Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna yürüme mesafesinde yer aldığından toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Taşınmaz çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde Eskidji Bit Pazarı, CarrefourSa Haramidere ve Media Markt adlı büyük alışveriş merkezleri, konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, site tipi yapılaşmalar, park, boş arsa konumunda taşınmazlar ile halen yapı+ mı devam etmekte olan inşaatlar bulunmaktadır.

Esenyurt

Kıymeti : 39.682.650,00 TL
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adliye Ek Binası Yanı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

Esenyurt

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/888 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019