09 / 08 / 2022

Fenerbahçe, Kenan Evren Lisesi arazisini 49 yıllığına kiraladı!

Fenerbahçe, Kenan Evren Lisesi arazisini 49 yıllığına kiraladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında Kenan Evren Lisesi arazisinin 49 yıllığına kiralandığını duyurdu. Şimdi ise gözler yapılacak projelere çevrildi...Kenan Evren Lisesi arazisi 49 yıllığına kiralandı ve 17 yıllık rüya gerçek oldu. Gözler 21 bin metrekare inşaat imar iznine sahip olan Fenerbahçe’nin yapacağı projelere çevrildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Başkanı Ali Koç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Yüksek Divan Kurulu toplantısında Kenan Evren Lisesi arazisinin 49 yıllığına kiralandığını duyurması ile 17 yıllık bekleyiş sona ermiş oldu.

Sabah'tan Volkan Demir'in haberine göre; sarı-lacivertli yönetim, eski başkan Aziz Yıldırım döneminde Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokolde bu alana karşılık 3 okul, 1 spor salonu yapacağını söylemiş, sözünü tutmasına rağmen arazinin üst kullanım hakkını alamamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bürokratik engellerin aşılmasında yardımcı oldu. Şimdi ise araziyle ilgili yapılacak projeler merak ediliyor. Kenan Evren Lisesi arazisi için Fenerbahçe'nin elinde 21 bin metrekare inşaat imar izni bulunuyor.

Eski başkan Yıldırım döneminde araziye otel, AVM, iş merkezi ve otopark gibi kulübe kalıcı gelirler sağlayacak projeler yapılması konuşulmuştu. Fakat mevcut yönetim konuyla ilgili henüz karar vermedi.

Fenerbahçe'ye Kenan Evren Lisesi arazisinden 100 milyon TL!