29 / 01 / 2023

Ferit Şahenk, Tommy Hilfiger ile Miami'den otel aldı!

Ferit Şahenk, Tommy Hilfiger ile Miami'den otel aldı!

Ferit Şahenk, Yeni Dünya'ya da açılarak dünyaca ünlü moda devi Tommy Hilfiger ile ortak oldu. Şahenk ile Hilfiger, Miami South Beach'in klasik oteli The Raleigh'i satın aldı. İşte Sabah Gazetesi'nden Bülent Cankurt'un haberi şöyle:Garanti Bankası'ndaki yüzde 9.95'lik payını İspanyol ortağı BBVA'ya 3.3 milyar liraya satan Ferit Şahenk, yeme-içme ve konaklama konusunda dünyada almadık yer bırakmayacak galiba! Türkiye'de ve Avrupa'da pek çok mekan ve otel satın alan Şahenk, sonunda Yeni Dünya'ya da açıldı. Şahenk'in, dünyaca ünlü moda devi Tommy Hilfiger ile ortak olduğunu öğrendim.


Birlikte yatırım yapmak üzere ortaklık kuran Şahenk ile Hilfiger, bu yolda ilk adımı atıp Miami South Beach'in klasik oteli The Raleigh'i satın almış. Ortaklar, bu ilk yatırımları için 35 milyon dolar ödemiş. Böylece Ferit Şahenk, ortağı Tommy Hilfiger ile birlikte; Miami'de yatırımlar yapan Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Özlem Önal ve Baran Süzer ile komşu oldu.


TÜRK PATRONLAR KOMŞU OLDU

Önal ile Süzer, okyanus kenarında 40 milyon dolara 150 bin metrekarelik bir mülk almış; 80 odalı, ultra lüks bir otel için kolları sıvamıştı. Bu projenin hemen yanındaki 35 dönümlük araziye de, Rahmi Koç'un da içinde bulunduğu yatırım grubu, Four Seasons oteli ve rezidans yapıyor. Şahenk ile Hilfiger da, onlara komşu olan The Raleigh'i baştan ayağa yenileyip yeniden açacakmış.

Bu Türkler artık gerçekten çok oluyor!


İLK OTELİNİ CAPRI'DE ALMIŞTI

Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk, 2012 yılında İtalya Capri Adası'ndaki ünlü sosyete oteli Capri Palace'ı alarak yurt dışında otel yatırımlarına başlamıştı. Son olarak Miami'deki The Raleigh'i de alan Şahenk'in yurt dışındaki otel portföyünde; Hırvatistan'da D-Resort Sibenik ve inşası devam eden Hyatt Hotel, Yunanistan'da Astir Palace ve Hilton Oteli, Roma'da Alldrovandi Palace ve Madrid'de Hotel Villamagna da yer alıyor. Belki atladığım da olabilir!


Sabah/ Bülent Cankurt
Geri Dön