Finans Merkezi gelmeden ticaret merkezi yapılıyor!

Finans Merkezi gelmeden ticaret merkezi yapılıyor!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. İstanbul Ümraniye 1. Etap'ta arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi açtı


Emlak Konut GYO, İstanbul Finans Merkezi'ne komşu parselde yer alan Ümraniye Site Mahallesi'ndeki 20 bin 714 metrekare arsaya satış karşılığı iş alanı yaptırılacak. Emlak Konut GYO, bu ihale ile İstanbul Finans Merkezi kurulmadan alışveriş ve ticaret merkezinin temelini atmış olacak.

Üzerine ticaret merkezi yapılacak olan arsanın 2.5 emsal değeri olduğu için üzerine 51 bin 786 metrekare inşaat yapma izni bulunuyor. İnşaatın yüksekliği serbest olmakla beraber bölgede uygulanacak olan avan projeye göre hareket edilecek.

İhale 22 Haziran 2010 tarihinde saat 14.30'de Emlak Konut GYO'nun Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı Gardenya Plaza No:11/B Kat:1 Ataşehir / İSTANBUL adresinde gerçekleştirilecek.

Arsanın plan notlarına göre merkezi iş alanı fonksiyonlu parselli arsa olduğu için üzerinde alışveriş merkezi, yönetim merkezi, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro v.b. sosyal ve kültürel tesis alanları, ticaret, büro, işhanı, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağaza, bankalar, oteller, özel hastane, özel eğitim alanları, katlı otopark v.b. fonksiyonlar yer alabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın

Detaylı bilgi için tıklayın

Hüseyin BELİBAĞLI/emlakkulisi.com

YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Ümraniye'ye bir iş merkezi daha geliyor
Emlak Konut, son bir haftadan beri ihale performansını artırdı. Son günlerde art arda Küçükçekmece Halkalı ve Gebze'ye konut, Başakşehir, Ümraniye ve Sultangazi gibi İstanbul'un gelişmekte olana bölgelerinde de ticaret merkezi yaptırmak üzere kolları sıvayan kurumun, en son yapacağı ihalenin adresi ise yine Ümraniye oldu.

Elde edilen bilgiye göre, İstanbul Ümraniye 1. Etap'ta `arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı metodu'yla bir ticaret alanı yaptırmak isteyen Emlak Konut GYO, Site Mahallesi'nde 20 bin 714 metrekare arsaya satış karşılığı iş alanı yaptırmak için karar aldı. Arsanın 2.5 emsal değeri olduğu için üzerine 51 bin 786 metrekare inşaat yapma izni bulunuyor. İnşaatın yüksekliği serbest. Ancak, bölgede uygulanacak olan avan projeye göre hareket edilecek.
İhale, 22 Haziran 2010 tarihinde Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'deki ofisinde gerçekleştirilecek. 
Hüseyin Belibağlı