25 / 06 / 2022

Folkart 250 milyon TL yatırımla yeni projesine Mayıs'ta başlayacak!

Folkart 250 milyon TL yatırımla yeni projesine Mayıs'ta başlayacak!

İnşaat sektörünün önde gelen kurumlarından Folkart, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Folkart, Türkiye ekonomisine ve İzmir ' in geleceğine duyduğu güvenle yeni bir projeye başlıyor...Son günlerde ekonomide yaşanan olumsuzluklara rağmen Folkart, İzmir'deki yatırımlarına devam ediyor. Firma, Mayısta 250 milyon TL yatırımla yeni projesine başlamayı planlıyor. 


İnşaat sektörünün önde gelen kurumlarından Folkart, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Folkart, Türkiye ekonomisine ve İzmir'in geleceğine duyduğu güvenle yeni bir projeye başlıyor. İş ve yaşam merkezlerinin ortasında yer alan Bornova'da 40 milyon TL bedelle 25 bin metrekarelik bir arsa satın alan firma, 850 adet konut ve ticaret alanında oluşacak projesine mayısta başlamayı planlıyor. 2016'da tamamlanması hedeflenen proje için Folkart. 250 milyon TL yatırım yapacak. 


Uygun fiyat avantajı Yeni projeyle ilgili olarak bilgi veren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, projenin daha geniş kitlelere hitap edeceğini ve uygun fiyatlı daireler olacağını kaydetti. Sancak, "Folkart'lı olmak isteyenlerin bütçesini fazla zorlamadan Folkart kalitesi ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Bu yüzden metrekare fiyatlarını 3.000 TL , 3.500 TL bandında seyredecek. 1+1, 2+1, 3+1, ve 4+1 daire seçeneklerinin olacağı 8 katlı binalardan oluşan bir proje hazırlıyoruz. 850 daire ve alışveriş alanlarından oluşacak projede, 18.000 metrekare yeşil alan olacak" dedi. 


İnşaat sektörü büyüyecek Ekonomideki son gelişmeleri de değerlendiren Sancak, Türkiye'de güven ve istikrar ortamının her şeye rağmen devam edeceğini belirterek, gayrimenkul ve inşaat sektörünün mevcut büyüme potansiyeliyle bu yıl da Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasındaki yerini koruyacağını kaydetti. Sancak, şöyle devam etti: "2014'te inşaat sektöründe yüzde 7 oranında büyüme bekliyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğine ve İzmir'e çok güveniyoruz. İzmirliler de bize güveniyorlar ki şimdiye kadar tüm yatırımlarımızın karşılığını aldık. Söz verdiğimiz gibi, şubat sonunda teslim edeceğimiz Folkart Towers A Kulenin şu anda yüzde 95'i satılmış durumda. Beklenenden çok daha iyi bir proje ortaya çıktı ve şimdiden İzmir'in simgesi haline geldi." Zengin peyzaj Proje, konut ve ticaret alanlarının yanı sıra geniş ve kaliteli sosyal alanları, spor sahaları, yüzme havuzları ve zengin peyzaj uygulamalarıyla da dikkat çekecek gibi. Merkezi konumu ile modern konut ve perakende yatırımlarının yeni odak noktasında yer alacak projenin en büyük avantajlarından biri ulaşım kolaylığı. Bölgeye otobüs, minibüs, ve metro gibi çeşitli toplu taşıma araçlan ile kolayca ulaşılabiliyor.  İzmir  otobanına 500 metre, Bornova metro durağına 1 km, İzmir şehirlerarası otobüs terminaline ise 2 km uzaklıkta inşa edilecek proje, Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Forum Bornova AVM, IKEA, ve Baumax'a yürüme mesafesinde olacak. İzmir'in en önemli noktalarına çok yakın mesafede konumlanacak projeye ilginin çok fazla olması bekleniyor.


Haber Ekspres İzmir