GAP Arena Stadı'na 30 gün içinde yeni çimler serilecek!

GAP Arena Stadı'na 30 gün içinde yeni çimler serilecek!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, GAP Arena Stadı'ndaki çim sorunuyla ilgili iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.GAP Arena Stadı'na 30 gün içinde yeni çimler serilecek.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, ihaleyi alan firmanın stattaki gerekli çalışmaları sürdürdüğünü, 30 gün içerisinde yeni çimlerin serileceğini söyledi. 


İhale şartnamesine göre, 10 Ekim'e kadar çimin sahaya serilmiş olması gerektiğini ifade eden Yıldız, "Ordu maçından yaklaşık 10 gün önce bu çim serilmiş olacak. Yani Orduspor maçı burada oynanacak. Çim serildikten sonra uzman arkadaşlarımız gelecekler, kontrolünü yapacaklar" diye konuştu.


Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığından 2 müfettişin sahada inceleme yaparak, numune aldıklarını belirterek, "Numuneler  Ankara  Zirai Karantinada değerlendirilecek ama henüz sonuçları elimize ulaşmadı. Yani yapılması gereken işlemleri yaptık. Müdürlüğümüz, eğer hatası olan birisi varsa gereken işlemleri yapacaktır" dedi. 


AA