Garanti'den emlakçılara özel mortgage seminerleri

Garanti'den emlakçılara özel mortgage seminerleri


Garanti Bankası, mortgage ve gayrimenkul sektörüne yönelik İstanbul'da seminer düzenledi.


Garanti Bankası, mortgage ve gayrimenkul sektörüne ilişkin bilgilerini, emlak ofisleriyle paylaşmak amacıyla başlattığı seminer dizisinin 16. toplantısını, İstanbul'da düzenledi.

Verilen bilgiye göre emlakçılar, Garanti Mortgage Satış Koordinasyon Müdürü Kerem Orbay ve Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerlendirme A.Ş. Lisanslı Değerlendirme Uzmanı Neşecan Çekici'den, Türkiye'nin makro ekonomik verileri, mortgage sistemi ve Garanti Bankası'nın mortgage ürünleri ve lisanslı gayrimenkul değerleme konularında eğitim aldı. Tüm gün süren seminere katılan emlakçılara, Garanti Bankası tarafından düzenlenen "Katılım Belgesi" verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, "Ülkemizde mortgage konusunda henüz yolun başındayız. Ancak mortgage, önümüzdeki dönemde en çok konuşulacak konuların başında geliyor. Sektörün son 3 yılda 13 kat büyüdüğü dönemde Garanti Bankası 21 kat büyüdü, fakat hala önümüzde uzun bir yol olduğunu görüyoruz" dedi.

Mortgage'ın, bir insanın hayatı boyunca yapacağı en önemli yatırımlardan biri olduğunu vurgulayan Onaran, "Bunu gözeterek, farklı tüketici ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak Türkiye'nin en geniş ürün yelpazesini oluşturduk. Ayrıca, mortgage konuda bilgi sahibi olmak isteyenler için Türkiye'nin ilk ve tek mortgage çağrı merkezi 444 EVİM'i (444 38 46) kurduk. Şubelerimize verdiğimiz 4'er günlük mortgage eğitimlerinin yanı sıra, "Emlak Ofisleri Seminerleri" ile iş ortaklarımız olarak gördüğümüz emlak ofislerini de çalışanlarımız gibi "mortgage uzmanı" yapmayı hedefliyoruz. Birlikte çalıştığımız emlak ofislerinin mortgage ve sektördeki gelişmelerden haberdar edebilmek için hazırladığımız eğitimleri sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Garanti Bankası, Ağustos 2007'den bu yana İstanbul, Ankara, İzmir, Didim, Kuşadası, Milas, Bodrum, Adana, Mersin, Bursa ve Samsun'da düzenlediği 16 Mortgage ve Emlakçı Semineri'yle, bin 500'ü aşkın emlakçıyı, mortgage uygulamaları hakkında bilgilendirdi.