Gayrimenkul dövizden daha çok kazandıracak!

Gayrimenkul dövizden daha çok kazandıracak! Gayrimenkul dövizden daha çok kazandıracak!

Gayrimenkul sektörünün dev isimleri Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak projesi için start verdi.Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı Halk GYO ortaklığı tarafından  İzmir  Konak ilçesinin Alsancak sınırlarında hayata geçirilecek olan Evora İzmir, konut, ticaret, park, kültür ve turizm fonksiyonlarını bir arada bulunduruyor. 

Sabah gazatesinden Seda Tabak'ın haberine göre karma proje olarak hayata geçirilen Evora İzmir'de rezidans, otel, ticari alanlar olmak üzere çeşitli üniteler bulunuyor. 35 bin 600 metrekare alanda 8 bloktan oluşacak projede, 1049 rezidans, 121 odalı bir otel ile yaklaşık 19 bin metrekare park ve yeşil alan yer alacak. Bine yakın ön talep alan projede metrekare satış fiyatları 8 bin 150 liradan başlarken, satış fiyatları ise 475 bin liradan başlangıç gösteriyor. 

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu dönemde gayrimenkul sektöründe büyük fırsat oluştuğunu, yakında gayrimenkulün dövizden daha fazla getiri sağlayacağını dile getirdi. 

Durbakayım, "Vatandaşlar bu fırsatı kaçırmasın. Konut fiyatları açısından en uygun dönemdeyiz. Konutta kim ne umuyorsa, umduğunu mutlaka bulacaktır" şeklinde konuştu. Şu anki hesaplarla projeden 1 milyar 800 milyon TL gibi bir hasılat beklendiğini ifade eden Nazmi Durbakayım, "Ancak piyasanın hareketlenmesiyle biz bu rakamın üzerine çıkılacağını düşünüyoruz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde başlayan "Türkiye İçin Kazanç Vakti" ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın başlattığı "Enflasyonla Topyekun Mücadele" programlarının avantajlarını tek bir çatı altında toplayan Teknik Yapı, daire almak isteyenlere toplamda yüzde 25 avantaj sağlayan yeni bir satış programını devreye aldı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, "Türkiye İçin Kazanç Vakti" kampanyasında uygulanan yüzde 10 indirime ek olarak "Enflasyonla Topyekun Mücadele" programı kapsamında hazırlanan yeni ödeme planıyla artı yüzde 10 seviyesinde ek indirim yapılacağını açıkladı.