Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı yazılım programı S2 görücüye çıktı!

Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı yazılım programı S2 görücüye çıktı! Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı yazılım programı S2 görücüye çıktı!

Hasan Bursalıoğlu ve Burak Yangın, gayrimenkul sektörünün büyüyen ihtiyaçları için geliştirdikleri yeni gayrimenkul proje satış otomasyon ve CRM uygulaması S2 (Smart Sales) programını görücüye çıkarttılar...


Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı yazılım programı S2 ile hem tüketici hem de konut projeleri kazanacak!


Uzun yıllar gayrimenkul sektöründe önemli görevler üstlenmiş olan Hasan Bursalıoğlu ve Burak Yangın, gayrimenkul sektörünün büyüyen ihtiyaçları için geliştirdikleri yeni gayrimenkul proje satış otomasyon ve CRM uygulaması S2 (Smart Sales) programını görücüye çıkarttılar. S2 programı sayesinde firmalar, konut sahibi olmak isteyen müşterilerle daha etkin bir şekilde iletişim kurabiliyor. Satış görüşmeleri interaktifleşirken, öncesinde hazırlanan sorular ve sosyal medya entegrasyonu ile müşteri profili belirleniyor, kişiye en uygun müşteri temsilcisi seçilerek satış görüşmeleri başlıyor.


Tüketici yanlış anlamalarını yok edecek olan sistem Geliştirdikleri yeni yazılım ile ilgili konuşan Hasan Bursalıoğlu, “Bu sistem öncelikle ev almak isteyenlere sunduğu kolaylık ve şeffaflıklar ile diğer programların birkaç adım ilerisinde. Eski sistemlerde maketten lazer pointerlar ile gösterilen evler ile ilgili çok fazla yanlış anlaşılmalar oluyordu. Tüketicinin aklında aynı cephede kaç pencereye sahip olacağım, balkon da ilgilendiğim daireye dahil mi gibi sorular ya da yanlış anlamalar oluşuyordu. Bu problemi S2 ile açıklığa kavuşturduk. Patent başvurusunu yaptığımız özel bir sistemle donatılan maketlerde sadece müşterinin ilgilendiği daireyi ışıklandırarak kaç pencereli, balkonlu mu gibi soruların ve yanlış anlamaların önüne geçtik” şeklinde konuştu.


Müşteriye özel web sitesi (MOWS)Sistemin tüketici açısından diğer bir artısı ise MOWS olarak adlandırılan kişiye özel web sitesi. 


Burak Yangın, satış ofisinde yapılan görüşmenin ardından tüketicinin sadece ilgilendiği daire tipleri, görselleri, daire planları ve ödeme koşullarının yer aldığı kişiye özel web sitesinin devreye girdiğini belirtiyor. Yangın, “Daire almak isteyen kişiler birçok firmayı inceler, farklı ödeme planları, daire tipleri kat yükseklikleri ile ilgili rakam ve bilgi yoğunluğu ile baş başa kalırlar. Geliştirdiğimiz yazılım ile tüketicileri bu bilgi karmaşasından kurtarmak istedik. Onlara özel web sitesi hazırlayarak sadece ilgilendikleri daireler ile ilgili bilgileri ilettik. Böylece 3+1 almak isteyen bir tüketici 1+1 dairelerin planlarıyla vakit kaybetmek zorunda kalmayacak. Üstelik müşteriler kendilerine özel hazırlanmış web sitesini incelerken eş zamanlı olarak satış ofislerine gelen uyarı ile müşteri temsilcisi ister dahili softphone uygulaması ile ister online chat ile müşteri ile temasa geçebilecek.” dedi.


Projeler hızla satılacak, gayrimenkul sektörü kazanacak Tüketici dostu özellikleri ile ön plana çıkan S2 yazılımı firmaların satış ofislerinde yeni bir dönem başlatıyor. S2, sahip olduğu yapay zekâsı ile müşteri temsilcilerini analiz ederek satış istatistiklerini belirliyor. Müşteri profiline uygun temsilciyi seçerek doğru temsilciyi doğru müşteriye yönlendiriyor. Konu ile ilgili konuşan Burak Yangın, “ Büyük metrekareli evleri daha kolay satabilen bir temsilciyle, yalnız yaşayan ve stüdyo daire satın almak isteyen bir müşteriyi eşleştirdiğinizde görüşme genellikle satışın gerçekleşmemesi ile sonuçlanır. 


Bu sorundan yola çıkarak satış temsilcilerini iyi oldukları konularda doğru müşteri ile buluşturarak projelerin doğru hedef kitlelere satılmasını sağlıyoruz. Bu sistem ile firmalar daha hızlı şekilde projelerini tüketiciyle buluştururken gayrimenkul sektörü de yükselen bir grafik yakalayan satışlar neticesinde kazanacak” şeklinde konuştu.


Müşteri temsilcini takip et 


Sistemin diğer bir artısı ise müşteri temsilcilerinin yöneticileri tarafından daha kolay bir şekilde takip edilebilmesi. Bugüne kadar Cadde24, Yurtas Diamond City ve Kırkkonak Tarabya projelerinin tercih ettiği S2 yazılımı ile ilgili konuşan Hasan Bursalıoğlu, satış temsilciliğinden satış koordinatörlüğüne dek yürüttüğü görevlerde edindiği tecrübeler ile yola çıktığını ifade ederek “Satış ofislerinde müşteri temsilcilerinin önerdiği veya önermediği gayrimenkulleri takip etmek zordur. Örneğin bazı temsilciler pahalı daireleri bazıları ucuz yatırımlık daireleri önerir ve daha kolay satar. Bazı özel daireler ise tamamen sunum dışı tutulabilir bu da işin sonunda o dairelerin müteahhitte kalmasına sebep olur. Biz geliştirdiğimiz S2 programı ile müşteri temsilcisi ne tip daireleri sunuyor, hangi dairelerinin üzerinde duruyor, neleri sunamıyor, satabilme ve en önemlisi satamama sebepleri gibi donelerin kaydını tutuyor ve analiz ediyoruz. Bütün daireler için doğru müşteri ile doğru müşteri temsilcisini buluşturuyoruz” şeklinde konuştu.