Gaziantep'in imar planı değişiyor!

Gaziantep'in imar planı değişiyor!

Kent içinde planlama örgütünce hazırlanan yakın bir süreden beri yetkili kurullardan geçtiği halde onaylanmayan Gaziantep imar planı, bazı siyasilerin araya girmesi sonunda İmar ve İskan Bakanı tarafından imzalandı.


Kent içinde planlama örgütünce hazırlanıp İmar ve İskan Bakanlığına onay gönderilen Gaziantep imar planı Belediye Sarayı ve çok katlı otopark yeri konusunda çıkan anlaşmazlık nedeniyle engellenmişti. Bir yıla yakın bir süreden beri yetkili kurullardan geçtiği halde onaylanmayan Gaziantep imar planı bazı siyasilerin araya girmesi sonunda İmar ve İskan Bakanı tarafından imzalandı.

Ancak imzalanan planda Belediye Sarayı ve çok katlı otopark yeri konusunda bir karara varılamadı.

Belediye istimlak ile karar verilen ve daha sonra mal sahipleri tarafından yapılan itirazların Danıştay'ca halen incelendiği için dava sonuçlanıncaya kadar taraftar bu yerde herhangi bir işlem yapamayacaklardır. Belediye Başkanı Esat Kaya Turgay, İmar Planı'nın başkanlıkça onaylandığını doğruladı. Ankara'dan yeni dönen kent bütün planlama örgütü başuzmanı Zühtü Can'ın haberi kendisine getirdiğini söyledi. 


Gaziantep Sabah Gazetesi