01 / 07 / 2022

Gaziosmanpaşa Küçükköy Gençlik Merkezi için imzalar atıldı!

Gaziosmanpaşa Küçükköy Gençlik Merkezi için imzalar atıldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Gaziosmanpaşa Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında ilçeye 300 bin metrekare büyüklüğünde Spor Vadisi ile her mahallenin faydalanabileceği yeni spor alanları yapılacak. Küçükköy’e ise 20 bin eserlik kütüphanenin olacağı GençlikGaziosmanpaşa’da her yaştan vatandaşın sportif ve kültürel imkanlara kolayca ulaşabilmesi için Gaziosmanpaşa Belediyesi ilçeye yeni spor ve kültür alanları kazandırıyor. Bu kapsamda ilçenin en büyük spor projesi olan Gaziosmanpaşa Spor Vadisi ile Küçükköy’e inşa edilecek Gençlik Merkezi projesinin inşaatı için Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ortak protokol imzalandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin sitesinde yer alan habere göre; belediyenin toplantı salonunda gerçekleştirilen imza protokolüne Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik katıldı.

“İLÇEMİZDE BİR SPOR REFORMU BAŞLADI”

Amaçlarının ilçedeki her genci spor faaliyetlerine ulaştırmak olduğunu vurgulayan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Spor ve Gençlik Bakanımızın öncülüğünde, İstanbul’da ve ilçemizde bir spor reformu başladı. Bu kapsamda bugün bizde Spor Toto Genel Müdürlüğümüzle ilçemizde beş ayrı kapsamda spor yatırımı yapmak için protokol imzaladık. Öncelikle bunun heyecanıyla bu yatırımların hizmete dönüşmesi noktasında hayırlı olmasını diliyorum. Gençlerin her bulunduğu alanda basket atabilmesi için uygun bulunan noktalara basket potası yerleştiriliyor. Aynı zamanda bunun profesyonel bir spor haline dönüşebilmesi için, profesyonel basketbol sahaları yapılıyor. Tabi ilçemizde henüz bulunmayan tenis kortlarını kazandırmak, ayrı bir heyecan ayrı bir coşku.  Kuşkusuz gençlerimizin değişik noktalarda, değişik mekanlarda tenisle buluşması en az basket sahaları kadar önemli” açıklamasında bulundu. 

300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek Spor Vadisi’nde açık ve kapalı tenis kortu, 1 adet plaj futbol sahası, 2 adet futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, fitness salonu, bisiklet (veledrom) parkuru, 400 metrekare atletizm pisti, kaykay ve paten pisti alanları yer alacak. Her yaşa özel spor alanlarının yapılacağı projede eğlence ve dinlenme terasları, otoparklar, uzun atlama sahası, tırmanma duvarı, amfi tiyatro, kültür parkları ve etkinlik alanları da bulunacak. Proje ile yeşil alanlar da çoğaltılacak.

380 metrekare büyüklüğünde alanda yapılacak olan Küçükköy Gençlik Merkezi ise içinde 20 bin kitabın bulunduğu kütüphane, kafeterya, sosyal etkinlik alanı ve yeşil alanlardan oluşacak. Gaziosmanpaşalı gençler, yoğun ilgi gösterdikleri Farika Kitaplı Kahve’nin ardından huzurlu bir ortamda ders çalışıp, sosyalleşme fırsatı bulacakları yeni bir kütüphaneye kavuşacak.

Başakşehir’in ‘ilk gençlik merkezi’ yükseliyor!

Gaziosmanpaşa yeni emniyet binasının inşaatı başladı: 18 milyon 861 bin TL'ye mal olacak!