23 / 03 / 2023

Gaziosmanpaşa Sarıgöl kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi!

Gaziosmanpaşa Sarıgöl kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi!

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, kura çekiminden sonra kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek.Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, tamamlanma aşamasına gelen Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nin çalışmalarını inceledi. 

796 konut, 13 dükkân, 1.039 araç kapasiteli kapalı otopark ve yeşil alanlardan oluşan Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, kura çekiminden sonra kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin sitesinde yer alan habere göre; Gaziosmanpaşa’da riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğinde hız kesmeden devam ediyor. 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, sık sık gerçekleştirdiği saha ziyaretleriyle kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından inceliyor. Bu kapsamda Başkan Usta, yapımı tamamlanmak üzere olan Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarında incelemele yaptı. Başkan Usta, konutların çok yakında teslim edileceğini vurgulayarak, hak sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

Sarıgöl Mahallesi 12B 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, 796 konut, 13 dükkân ve 1.039 araç kapasiteli kapalı otoparktan oluşuyor. Proje kapsamında 521 adet 2+1, 271 adet 3+1, 4 adet de 4+1 konut yapıldı. Cephe tasarımlarında modern mimari anlayışının hâkim kılındığı projenin 15 bin metrekaresi yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerine ayrıldı. Proje ile vatandaşlar, deprem riski taşıyan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanda “yerinde dönüşüm” ile güvenli, parkı, yeşil alanları, sosyal donatısı olan çağdaş standartlarda bir yaşam alanı kazanacak. 

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için ilk kazma Kasım'da vuruluyor!
Geri Dön