05 / 07 / 2022

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için ilk kazma Kasım'da vuruluyor!

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüm için ilk kazma Kasım'da vuruluyor!

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu'ndaki projelere ilişkin açıklamalar yaptı. Yıldız, "Okmeydanı’nda dönüşüme Fetihtepe mahallemizden başlamayı düşünüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız Kasım ayında ilk kazmayı vuracak şekilde planlamasını yapıyor" dedi...Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ilçede görevde olan 45 mahallenin muhtarıyla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda görüştü. 

Beyoğlu’nun dev projelerinden birisi olan Tersane İstanbul’da yapılan toplantıya belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı. Beyoğlu Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; mahallelerde yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlatan Başkan Yıldız, önemli açıklamalarda bulundu. 

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi için geri sayımın başladığına dikkat çeken Yıldız, "Okmeydanı’nda dönüşüme Fetihtepe mahallemizden başlamayı düşünüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız Kasım ayında ilk kazmayı vuracak şekilde planlamasını yapıyor. Olumsuz hiçbir durum yok. İlk gün söylediğimiz gibi yerinde bir dönüşüm olacak. kimse başka bir yere gönderilmeyecek" diye konuştu.

"Taşınma ücretleri bakanlığımız tarafından karşılanacak" diyen Yıldız, "İnşaatın devam edeceği 18 ay boyunca vatandaşların kira bedelini de devletimiz ödeyecek. Bu 18 ayın sonunda vatandaşlarımıza yeni evlerinin anahtarlarını teslim edecekler" açıklamasında bulundu. 

Avcılar'daki kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!