08 / 08 / 2022

Gemlik Termal Turizm Tesisi'nin inşaatı hızlandı!

Gemlik Termal Turizm Tesisi'nin inşaatı hızlandı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’e kazandırılacak olan Termal Turizm Tesisinde inşaat hızlandıBursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirerek, kentin turizm potansiyelini öne çıkaracak yatırımlara ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik İlçesi’ne de Termal Turizm Tesisi inşa ediyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, temeli Büyükşehir Belediyesi tarafından atılan ancak kış aylarında çalışmaların yavaşladığı inşaatta havaların düzelmesiyle birlikte inşaat çalışmaları da hızlandı. Yaklaşık 12 milyon liraya mal olacak inşaatın yüzde 20’lik bölümü tamamlanırken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmaları yerinde denetledi. Beraberindeki Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Milletvekili Zafer Işık, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve AK Parti Gemlik belediye Başkan Adayı Berkay Bulut ile inşaat alanını gezen Başkan Aktaş, tesisi yılsonuna kadar açmayı hedeflediklerini dile getirdi.

500’den fazla şantiye

Gemlik’in gerek denizi, gerek nüfus potansiyeli gerekse de sanayisi ile Bursa’nın gelişime açık ilçelerinden biri olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptıkları tesisle Gemlik’in fazla öne çıkmayan termal yönünü de gün yüzüne çıkaracaklarını dile getirdi. Gemlik Termal Turizm Tesisi’nde inşaatın kış süresince biraz durağın geçtiğini söyleyen Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyemizin, 17 ilçede 500’den fazla şantiyesi var. Ulaşımdan altyapıya, spordan sosyal tesislere kadar her alanda çalışıyoruz. Bu yoğun tempoda Gemlik’teki inşaatı kışın biraz durağın geçirdik. Şimdi çalışmalara hız verdik ve yılsonuna kadar açılışı yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Dün çalışıyorduk, bugün de çalışıyoruz

Kış aylarında inşaatın durağın hale gelmesiyle birilerinin ‘göstermelik temel atıldı’ gibi iddiaları gündeme getirdiğini belirten Başkan Aktaş, “5 yıllık sürede tek bir çivi bile çakmayanların 500’den fazla şantiyesi olan Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bu söylemlerini halkımızın takdirine bırakıyorum. Gemlik’te kırsal mahalleler de dahil neredeyse dokunmadığımız yer yok. Daha bu sabah Umurbey’de asfaltlama çalışması yapıldı ve yol pırıl pırıl hale getirildi. Biz dün de çalışıyorduk, bugün de çalışıyoruz. İnşallah bu tesisimiz de hem Gemlik’in hem de Bursa’nın turizmine değer katacak” şeklinde konuştu.