28 / 06 / 2022

Genç KAYMEK Gençlik Merkezi açıldı!

Genç KAYMEK Gençlik Merkezi açıldı!

Kayseri Eskişehir Bağları bölgesine inşa edilen Genç KAYMEK Gençlik Merkezi törenle hizmete açıldı.Kayseri Büyükşehir Belediyesi, geleceğimiz olan gençliğe hizmet vermek ve daha donanımlı bireyler yetişmesine katkı sunmak için yatırımlarına son sürat devam ediyor. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bu kapsamda Eskişehir Bağları bölgesinde Genç KAYMEK Gençlik Merkezi'nin açılışı yapıldı. Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törende açıklamalar yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, tesisin 1300 öğrenciye hizmet vereceğini, ayrıca 800 Suriyelinin tesiste Türkçe eğitimi alacağını belirtti.

Eskişehir Bağları Bölgesi’ndeki Genç KAYMEK Gençlik Merkezi’nin açılışına Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Hüseyin Nail Anlar,Melikgazi, Talas, İncesu ve Bünyan belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar da katılım gösterdi.

Törende açıklamalar yapan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Vali Yardımcısı Mehmet Hüseyin Nail Anlar Genç KAYMEK Gençlik Merkezlerinin hayırlı olmasını temenni ederek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında şehrimiz için büyük bir azim ve gayretle çalışarak memleketimize yeni eserler kazandırmaya devam ettiklerini söyledi. Bu gayrete destek verenlere teşekkür eden Başkan Çelik konuyla ilgili olarak, “1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Türkiye’ye gerçek hizmet belediyeciliğini getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki; ‘Biz sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye'sine karşı sorumlu değiliz. Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.’ Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ifadeleri doğrultusunda geleceğimizin de kaygısını taşıyoruz. Derdi olmayanın davası, kaygısı olmayanın hizmeti olmaz. Şükürler olsun ki, sorumluluklarımızın farkındayız ve bu makamların bizlere yüklemiş olduğu vebalin bilincindeyiz. Rabbim bu anlayışı ve bu anlayış doğrultusundaki çalışma azmimizi elimizden almasın” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşümden ulaşıma, alt yapıdan sosyal projelere kadar çok önemli yatırımlara imza attıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, tüm bu çalışmaları yaparken öncelikleri olduğunu ve önceliklerinin başında da insana yatırımın geldiğini belirtti. Halka direkt dokunan hizmet ve yatırımları fiziki yatırımlardan çok daha fazla önemsediklerini söyleyen Başkan Çelik sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün burada halka direkt dokunacak bir yatırımı daha şehrimize kazandırıyoruz. Sanat ve mesleki eğitimde Anadolu’da marka haline gelen KAYMEK şirketimiz, bünyesindeki KAYMEK, Genç KAYMEK ve Huzur Çınarı ile çok önemli hizmetler gerçekleştiriyor. Bugün açılışını yapacağımız tesisle de Genç KAYMEK, geleceğimiz olan çocuklarımızın çok daha iyi yetişmesine, verimli zaman geçirmesine ve daha donanımlı bireyler olmalarına katkıda bulunacak. Kayseri’nin en büyük eğitim organizasyonlarından biri haline gelen Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri şehrimizin farklı bölgelerinde açtığımız 13 merkezde, yılda ortalama 15 bin öğrenciye hizmet veriyor. Bu öğrencilere daha başarılı olabilmeleri için takviye dersler ve kaynak kitabı desteği sağlamakla kalmıyor, onların daha sosyal bireyler olmasına da katkı sunuyor. İşte bu denli önemli hizmet veren Genç KAYMEK, Eskişehir Bağları bölgesindeki tesisiyle de bu bölgedeki hemşehrilerimize bizzat dokunacak. Ve inanıyorum ki, insana yatırımın, geleceğe yatırımın en önemli merkezlerinden birisi haline gelecek. Tesisimizde 9 derslik, 1 dijital kütüphane, 1 çalışma salonu, 1 sohbet salonu, 1 konferans salonu, kafeterya, aile rehberlik odası gibi birimler bulunuyor. Bu tesisimizde 1300 öğrencimizi geleceğe hazırlayacağız.”