General Motors Türkiye'de otel açacak!

General Motors Türkiye'de otel açacak!

GM'deki 38 yıllık kariyerinden ayrılan Başkan Yardımcısı Susan Docherty, yeni firmasıyla dünyaya açılıyor. CEO'su olduğu Canyon Ranch, ABD dışındaki ilk wellness otelini gelecek yıl Bodrum-Kaplankaya'da açmaya karar verdi


Dünyaca ünlü otomotiv üreticisi ABD'li General Motors'un (GM) efsane ismi Türkiye'de otel açacak. GM'in 107 yıllık tarihinde ilk kadın Başkan Yardımcısı olan ve Avrupa Bölgesi'ni de yöneten Susan Docherty, Bodrum'da wellness oteli için gün sayıyor. 6 ay önce GM Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılarak turizm şirketi Canyon Ranch'ın direksiyonuna geçen Docherty, Bodrum'daki tesisle de markanın ilk uluslararası otelini hizmete almış olacak. 


BODRUM'U MERAK EDİYORLAR 

Türkiye'yi seçmelerinin nedenini turizmdeki potansiyel olduğunu dile getiren Docherty, "Global wellness sektörü 3.4 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. 1990'lı yıllarda Avrupa'da yaşarken herkes Fransız Rivierası veya Mallorca'ya gitmek istiyordu. Şimdilerde ise uluslararası anlamda seyahat edenler Türkiye'yi merak ediyor. Burası ilginç bir yer ve burada yaşamaya karar verenlerin sayısı da artıyor" dedi. 2016'nın yaz döneminde açılacak Bodrum Kaplankaya'daki Canyon Ranch oteli 76 odalı, 150 yatak kapasitesine sahip olacak. 22 bin metrekarelik bir alana kurulacak otelde, 66 bungalow'un yanı sıra 39'u lüks sınıfta 79 kiralanabilir villa yer alacak. 


CRUISE GEMİLERİNDE SPA İŞLETİYOR

1979'da kurulan Canyon Ranch'ın sadece ABD'de oteli bulunuyor. Firma, Las Vegas'taki ünlü Venetian, Palazzo gibi otellerin de SPA'larını işletiyor. Firma dünyaca ünlü cruise gemileri arasındaki Queen Marry 2, Regent Seven Seas ile Oceania'de de hizmet veriyor.


Sabah