07 / 07 / 2022

Gölbaşı İkizce'de halı saha inşaatına başlandı!

Gölbaşı İkizce'de halı saha inşaatına başlandı!

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İkizce Mahallesi’nde inşaatına başlanan halı saha alında incelemeler gerçekleştirdi.Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile imzalanan Cumhuriyet Kapalı Salonu’nun ve spor kompleksi içerisinde bulunan sentetik çim sahanın yenilenmesi, uluslararası düzeyde yarışmaların olabileceği bilardo salonu ile sekiz adet mini futbol sahasının yapılması ve yeni bir spor salonun inşa edilmesi başlıklarının yer aldığı protokol imzasının ardından çalışmalara hız verildi. 

Geleceğin sporcuları Gölbaşı’nda yetişiyor

İmzalanan protokolün ardından halı sahaların çalışmalarının başladığından bahseden Başkan Ramazan Şimşek “İkizce Mahallemizde bulunan inşaat çalışmalarını yakından inceleyerek geleceğin sporcularını yetiştirme noktasındaki ilk adımımızı attık. Alt yapımızı güçlendirerek, başarılı ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak sporcular yetiştirmek en büyük gayemiz. Projenin sene sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. Taşpınar, Hacılar, Yavrucuk, İkizce, Karagedik, Bağiçi, Çimşit, Emirler mahallelerine yapılmasını planlıyoruz. Cumhuriyet Kapalı Salonumuz bu zamana kadar pek çok sporcuyu ağırladı. Yenilenen yüzü ile de başarılı müsabakalara ve antrenmanlara ev sahipliği yapacaktır. Yeni spor salonumuzun da müjdesini paylaşmak isterim. Bu sayede spor tesislerimiz ve alt yapımız ile ilimize, ilçemize yakışır olacağız” şeklinde konuştu. 

İncelemeler sonucunda Başkan Ramazan Şimşek’e eşlik eden İkizce Mahalle Muhtarı Fahrettin Dönmez ise halı saha çalışması Şimşek’e teşekkür ederek, şu açıklamalarda bulundu: “Mahallemizin gençleri halı sahasına kavuşacak ve bu sayede spor yapabilecek. Başkanımıza özverisinden dolayı bir kez daha teşekkür etmek isterim.”