05 / 07 / 2022

Gölbaşı'nda 21.6 milyon TL'ye icradan satılık 2 villa!

Gölbaşı'nda 21.6 milyon TL'ye icradan satılık 2 villa!

Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar Mahallesi Özışık Sitesi ve İncek Mahallesi'nde yer alan 2 adet villa vasıflı gayrimenkul toplamda 21 milyon 628 bin 711 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar Mahallesi Özışık Sitesi ve İncek Mahallesi'nde bulunan 2 adet villa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkuller için toplamda 21 milyon 628 bin 711 TL bedel isteniyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 244 Ada, 1 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, DUBLEKS MESKEN N0:12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Gölbaşı İlçesi Kızılcaşar Mah. Atılım Cad. üzerinde kurulu 20 ad. villadan oluşan Özışık Sitesi içinde bulunmaktadır. Üzerinde bulunduğu parselin çevresi duvar üzeri demir korkulukludur. Site girişinde güvenlikli olup ayrıca villa ve site içi alanlar güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Bina dış cepheleri kültür tuğrası, çatısı şıngıl kaplama; bina girişi kapısı çift açılır pirinç doğrama, ısınma doğalgazlı, kombili ve zemin altı ısıtma sistemlidir. Yapının yaklaşık 20 yaşında olduğu tespit edilmiştir. 
Bodrum+zemin kat+1. normal kat olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. Toplamda Salon+ 6 oda + sinema odası + mutfak + kiler + 6 banyo + sauna + hamam + ısı odası + 2 balkon + veranda + kapalı garaj mahallerinden oluşmaktadır.

Kıymeti : 6.590.121,00 TL
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA 

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 195 Ada, 14 Parsel, İNCEK-İMAR Mahalle/Köy, DUBLEKS BETON VE ARSASI N0:6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Gölbaşı İlçesi İyimaya Cad. üzerinde kurulu villadır. Üzerinde bulunduğu parselin üç çevresi duvar bir cephesi tel çit ile çevrilidir. Taşınmaz üzerinde villa, hizmetli evi, fırın-çardak, depo ve muhtelif meyveli ve meyvesiz ağaçlar bulunmaktadır. Bahçe girişinde güvenlikli olup ayrıca villa içi alanlar güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Bina dış cepheleri mantolamalı, çatısı kiremit kaplamalıdır.Isınma doğalgazlı,kaloriferli ve kombilidir. Yapının yaklaşık 5-6 yaşında olduğu tespit edilmiştir. Bodrum+zemin kat+1. normal kat olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. Toplamda 3 oturma mahali, 2 yemek mahali, 6 oda, vestiyer odası, 1 mutfak, 6 banyo, 2 wc, hamam, havuz, ısı odası, çamaşır odası, ütü odası, depo, 4 balkon, zemin terası mahallerinden oluşmaktadır. Villada asansör bulunmaktadır. Zemin Kat: Antre, vestiyer odası, misafir odası, wc, banyo, 3 oturma mahalli, 2 yemek mahali, mutfak bölümlerinden oluşmaktadır.

Kıymeti : 15.038.590,00 TL
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.