Çukurova Balkon

Gölcük Denizevler'de kentsel dönüşüm yıkımları yapılıyor!

Gölcük Denizevler'de kentsel dönüşüm yıkımları yapılıyor! Gölcük Denizevler'de kentsel dönüşüm yıkımları yapılıyor!

İlçemizde kentsel dönüşüme uğrayan üç bölgeden biri olan Denizevler’de belediye eliyle kamulaştırma yapılırken özel sektör eliyle de bu çalışmalar devam ediyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Gölcük'te kentsel dönüşüme uğrayan üç bölgeden biri olan Denizevler’de belediye eliyle kamulaştırma yapılırken özel sektör eliyle de bu çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Gölcük Belediyesi’nde yapılan toplantı neticesinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçemizin üç farklı noktasında kentsel dönüşüm yapılacağını ifade etmiş, bu proje ilçemiz vatandaşlarını oldukça heyecanlandırmıştı. Bu üç bölge ise Merkez Mahallesi’nin bir kısmı, mevcut sanayi sitesinin yıkılmak suretiyle başka bir alana taşınması ve depremde büyük bir hasar alan ve sorunlu bölgelerden biri olan Denizevler bölgesiydi. Özellikle Denizevler’de yapılacak olan dönüşüm, imar yasağının yapılan çalışmalar neticesinde kesinleşmesinin ardından büyük bir önem taşımaya başlamıştı.


İSTEYEN ÜCRET, İSTEYEN EV ALACAK 


Gerekli kararların alınıp dönüşüm için düğmeye basıldığı ilk günden itibaren bu konuda çalışmalar sürüyor. Denizevler’de dönüşümün yapılacağı alandaki hasarlı evler, kamulaştırma işleminin ardından yıkılacak, yerlerine ise imar yasağı olmasından ötürü herhangi bir yapı inşa edilemeyecek. Denizevler’deki bu alanlar, tır parkı ve depo olarak kullanılacak. Çalışmalar neticesinde belediye eliyle kamulaştırma işlemleri sürerken özel sektör eliyle de yıkım çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Denizevler’de yıkımın yapılacağı alanda bulunan bir binanın, kiraya verilmek suretiyle mal sahibi tarafından dün yıkımı gerçekleştirildi. Alanda kamulaştırmaların tamamlanması ile birlikte Denizevler’deki evler yıkılacak. Burada hâlihazırda ikamet eden vatandaşlardan ücret isteyenler paralarını alacak, ev isteyenler ise Sivritepe’de yeni yapılacak olan evlere geçiş yapacak. 


Gölcük Postası