Gülsan Sanayi Sitesi esnafı mağdur olmayacak!

Gülsan Sanayi Sitesi esnafı mağdur olmayacak! Gülsan Sanayi Sitesi esnafı mağdur olmayacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı açıklamada“Evet Gülsan Sanayi Sitesi’ni buradan kaldıracağız ama kimseyi mağdur etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

Samsun Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Gülsan Sanayi esnaflarından oluşan bir heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti ve Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınma süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

SAMSUN MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA RAHAT ETSİN DİYE ÇALIŞIYORUZ


Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Gülsan Sanayi esnafının mağdur olmaması için çalışmaları istişareler halinde yapmanın faydalı olacağını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konuyla ilgili olarak, “Gülsan Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren dükkân sahiplerine alternatif yerler sunmak için uzunca bir süredir arayış içindeydik. Bu arayışlarımız son buldu. Gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandığında sanayi esnafımız ile iletişime geçerek onları bilgilendireceğiz. Biz kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Sonuçta herkesin evine ekmek götürme gibi bir sorumluluğu var. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınma sürecini mağduriyet yaşanmadan ya kısım kısım, ya da tamamen gerçekleştireceğiz. Ben esnafımız, vatandaşımız maddi ve manevi anlamda rahat etsin, huzurlu bir yaşam sürsün diye uğraşıyorum. Şehrin içinde bir sanayinin yer alması beni gerçekten üzüyor. Oradaki esnafımız proje hayata geçtikten sonra bizim haklı olduğumuzu anlayacak. Yapacağımız projenin eski görüntüyü kısa zamanda unutturacağına inanıyorum. Sizlerden de bu noktada bizlere destek olmanızı bekliyorum. ‘Şurada böyle yazdı, şu şunu dedi, bu bunu dedi’ diyerek canınızı sıkmayın. Bana sorun en doğru bilgiyi size aktarayım. Sanayi esnafımızın içi rahat olsun. Biz kimseye hadi çıkın, kendinize yeni yer bulun taşının demiyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, dükkân sahiplerine yeni dükkânları için yer temin ederek çalışmamızı tamamlayacağız ve taşınma işini gerçekleştireceğiz. Bu süreci hep birlikte istişare ederek çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.

 

Samsun Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve beraberindekiler görüşmenin kendilerini fazlasıyla rahatlattığını dile getirerek, esnaf halkının mağdur olmayacağının kendilerini sevindirdiğini, bu noktada birlikte çalışmaya her zaman hazır olduklarını belirtti.

pus