2015 emlak alım satım harcı

2015 emlak alım satım harcı

Emlak alıp satan kimseler bu işlerini tapu dairesinde yürütüyor. Gerçekleşen devir işlemi için her iki taraf da harç ödemekle mükellef oluyor. Peki, emlak alım satım harcı 2015 ne kadar?

Antalya'da iş yerinde silahlı saldırıya uğrayan emlakçı hayatını kaybetti

Antalya'nın Kepez ilçesinde, otomobil ve emlak alım satım işiyle uğraşan Emrullah Oğrak iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi...

İzmir'de 1200 öğrencili okul 33 milyon TL'ye satılıyor!

İzmir bir emlak alım sitesinde 1200 öğrencili okul satışa çıkarıldı. İzmir Karşıyaka Mavişehir’de satılık 8 katlı okul' başlığıyla 7 yıllık kira sözleşmesi olan bir okul 33 milyon liraya satışa çıkarıldı.

2019 emlak alım satım vergisi oranları!

Emlak alım satım vergisinin ne kadar olduğunu birçok ev sahibi ve kiracı merak ediyor. İşte emlak alım satım vergisi ile ilgili merak edilen her şey...

Kanka Emlak Alım Satım Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Kanka Emlak Alım Satım Hizmetleri Limited Şirketi bugün Fatih'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Abdülbaset I.S. Albateeh tarafından kuruldu. 

Bu yıl emlak alım satımında ne kadar tapu harcı ödenecek?

Tapuda yapılan alım satım işlemleri için tarafların belli oranlarda harç ödemeleri yapmaları gerekiyor. Peki, 2019'da emlak alım satımında ne kadar tapu harcı ödenecek?

Sosyal medyada kayıt dışı emlak alım satımına uyarı!

Muğla'da, sosyal medya üzerinden son dönemde kayıt dışı emlak alım satımı yapanların arttığı ifade edildi. Yasalara uygun olmayan şekilde emlak alım satımı yapan kişi ve kuruluşlar, cezai yaptırımlar konusunda uyarıldı.

Emlak alım satımlarında komisyon yüzde 4 olarak belirlendi!

Emlak sektöründe alım satım komisyonlarına yüzde 4 sınırı getirilmesi ev alacaklar için müjdeli bir haber oldu. 

Almila Gözen, alıcı acentesi konseptini Türkiye'ye getiriyor!

Sotheby’s International Realty’nin uzmanlarından biri olan Almila Gözen, Los Angeles ve İstanbul’daki ofislerinde emlak alım, satım ve kiralama işlemlerinde kişiye özel danışmanlık hizmeti veriyor.

Emlak alım satım harcı 2018!

2018'de yapılacak emlak alım satım işlemleri için tapuda belli oranlarda alıcı ve satıcı tarafından harç ödemesi yapılıyor. Peki, emlak alım satım harcı 2018 ne kadar?

Kartepe Belediyesi ile Emlakçılar Odası arasında önemli protokol!

Emlak alım-satım öncesindeki işlemlerle ilgili iş verimliliğini ve performansını iyileştirmek adına Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası arasında protokol anlaşması imzalandı.

4 soruda emlakçı komisyonu!

Emlak alım satım ve kiralama işlemlerinde alıcı ve satıcının emlakçı aracılığı ile buluşması ve anlaşmaları halinde emlakçıya komisyon ödenmesi gerekiyor. İşte 4 soruda emlakçı komisyonu...

Emlak alırken satacağınızı düşünerek alın!

Muğla Fethiye Emlakçılar Derneği başkanı Serdar Oğuz, emlak alım satımı konusunda uyarılarda bulundu. Oğuz, ''Satın aldığınız emlağı bir gün satacağınızı düşünerek satın alın'' diye konuştu.

Ülkü Uçar: Herkesin emlak danışmanı olmalı!

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, emlak alım satım işleri sırasında ve sonrasında Tapu Müdürlüğü’nde ve belediyede ön araştırma yapılması gerektiğini söyledi. Uçar, “Aile Hekimi gibi Emlak Danışmanımız da olmalı” dedi.

2015 emlak alım satım harcı

2015 emlak alım satım harcı 2015 emlak alım satım harcı

Emlak alım satım harcı 2015!

Emlak alıp satan kimseler bu işlerini tapu dairesinde yürütüyor. Yapılan devir işlemleri için öncelikle randevu alınıyor. Akabinde gerekli belgeler ile müracaat yapıldıktan sonra emlak alım satım harcı ödeniyor.


Bu işlemler için satıcı veya alıcı taraf isterlerse vekaletname ile yerine vekil atayabiliyor. Bu vekaletname bir yakına verilebileceği gibi emlakçıya da verilebiliyor.


Satıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

- Tapu aslı veya fotokopisi

- 1 Resim

- Nüfus Cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi

- Vergi borcu yoktur yazısı 

- Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname 

Alıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

- 2 Resim

- Nüfus Cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi

- Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname 


Emlak alım satım harcı 2015..

Emlak alım satım işlemi için ödenecek tapu harcı, gerçekleşen satış bedeli üzerinden hesaplanıyor. Tapu harcı oranı ise...