2016 konut satışları son durum

2016 konut satışları son durum

Son dönemde çekini ödeyemeyen gayrimenkulcüler, borçlu olduğu firmaya daire öneriyor. Alacaklı sıkışmışsa daireyi alıp bu kez kendi borçlarına karşı başkalarına aktarıyor

Konut satışları 2015'in altında kalabilir!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türkiye genelinde yaşanan konut satış artışının geçici olduğunu ve yılın son aylarında düşüş olacağını öngördü.

Gayrimenkulde hareketlilik artıyor!

Türkiye'nin 2015 yılında yüzde 4 büyümesinde lokomotif rol oynayan inşaat sektörünün önde gelen isimleri, "Kesinlikle frene basmayacağız. İşler açılıyor. Üretime devam" mesajı verdi.

ABD'de yeni konut satışları 2,5 yılın en düşük seviyesinde!

ABD'de birinci el konut satışları, ekimde önceki aya kıyasla yüzde 8,9 azalışla 544 bine gerileyerek Mart 2016’dan bu yana en düşük seviyesini kaydetti...

Konut satışları yıl sonunda 1.4 milyon adet barajını aşacak!

Türkiye genelindeki konut satışları, 2016'da önceki yıla göre yüzde 4 artarak 1,3 milyonu aşmıştı. 2017'nin ilk yarısında da yükseliş devam etti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 artan konut satışlarının, yıl sonunda 1,4 milyon adet barajını aşması hiç de zor değil.

ABD'de 1. el konut satışları zirvede!

ABD'de 1. el konut satışları martta yüzde 5,8 artarak 621 bin oldu. Temmuz 2016'dan bu yana en yüksek seviyesini kaydeden veriye ilişkin beklenti 590 bin seviyesindeydi

Eskişehir'de konut satışları Ocak ayında yüzde 25,9 arttı!

Eskişehir genelinde konut satışları, 2017 Ocak ayında, 2016 Ocak ayma göre yüzde 25,9 oranında arttı.

Keçiören konut satışlarında 2. sırada!

Ankara Keçiören, 2016 yılında Türkiye'de en fazla konut satışı yapılan ikinci ilçe oldu. TÜİK, Türkiye'deki konut satışlarına ilişkin verileri açıklamada Keçiören'de 25 bin 400 konut satışı yapıldığı belirtildi.

İzmir'de konut satışları arttı!

2016 Aralık sonu verilerine göre konut satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre İstanbul ve Ankara’da azalırken İzmir’de arttı

2016 yılında konut satışlarında rekor kırıldı!

Türkiye genelinde konut satışları 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 4 artışla 1 milyon 341 bin 453’e ulaştı. Ev alımlarında 2016 yılında, İstanbul 232 bin 428 konut satışı ile ilk sırayı aldı.

Yabancı konut satışlarında hedef 10 milyar dolar olmalı!

2016 yılında konut satışlarının 1 milyon 341 bin 453'e ulaşmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı "Rekor kırılan bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 4'lük bir büyüme sağlanarak konut satışlarında rekor tazelendi" dedi.

Batman’da konut satışları düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu, 2016 yılının Aralık ayına ilişkin konut satış rakamlarını açıkladı. Batman’da 2016 yılının Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre konut satışları yaklaşık yüzde 25 düşüş gösterdi.

Batman'da konut satışları yüzde 25 düştü!

Batman’da 2016 yılının Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre konut satışları yaklaşık yüzde 25 düşüş gösterdi. Konut Satış İstatistikleri’ne göre Batman’da konut satışları 2016 yılının Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 25 düşüş gösterdi.

Kilis'te konut satışları azaldı!

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Konut Satış İstatistikleri 2016 yılı toplam ve Aralık ayı sonuçları değerlendirildi. Kilis'te bir önceki yıla göre konut satışları azaldı.

Ekonomik kriz konut satışlarını teğet geçti!

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım sonu itibariyle gecen yılın avnı dönemine kıyasla vüzde 4,5 artış yasandı.

Konut satışları yüzde 4,5 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,5 artış kaydetti. Raporda 2016 Kasım sonu itibariyle geçen yıla kıyasla konut satışlarında İstanbul'da yüzde 3, Ankara’da yüzde 1 azalma olduğu belirtiliyor.

2016 konut satışları son durum Haberi

2016 konut satışları son durum

Son dönemde çekini ödeyemeyen gayrimenkulcüler, borçlu olduğu firmaya daire öneriyor. Alacaklı sıkışmışsa daireyi alıp bu kez kendi borçlarına karşı başkalarına aktarıyor 


Son dönemde nakit sıkışıklığı ve genel piyasa koşulları takas ve bartcrı öne çıkarmaya başladı. Öncelikle gayrimenkul şirketlerinde görülen 'vadesi gelen çekin karşılığını ödemek yerine konut verme' teklifi piyasanın daralmasıyla birlikte başka sektörlere de yayıldı. Gayrimenkul piyasasında talebin yavaşlaması buna neden olarak gösterilirken, buradaki yavaşlamanın diğer sektörleri de tetiklediği savunuluyor. Barter firmaları da son dönemde etkinliğini artırıyor. Toplam 4 bin aktif firmayla çalışan bir barter firması eatering firmasından aldığı yemek hizmetiyle başlattığı bir ticaret ağında 4 aşamadan geçilip, eatering firmasına ödemeyi konut olarak yapıyor. 


Talep daraldı 


İlhan Trading kurucusu Rahmi Çuhacı, gayrimenkul şirketlerinin malzemeleri vadeli aldıklarını kaydetti. Şirketlerin yaptıkları konut satışından sonra...