2-B kapsamındaki araziler

2-B kapsamındaki araziler

Antalya’nın Aksu ilçesi köylüleri, 2-B kapsamındaki araziler için rayiç bedellerin neredeyse İstanbul Boğazı çevresindeki arazilere yakın belirlendiği gerekçesiyle eylem yaptı

2-B'deki 410 bin hektarlık araziden 316 bin 811'i dikkate alınacak!

Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye genelinde 2-B kapsamındaki yaklaşık 410 bin hektarlık araziden 316 bin 811 hektarının dikkate alınacağını bildirdi.

2/B ve tarım arazilerinin satış bedeli taksitleri ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2/B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibinin Nisan, Mayıs ve Hazirana ait 156 milyon liralık borcunu 3 ay süreyle erteliyoruz" açıklamasında bulundu...

CHP'den 2/B arazilerle ilgili açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, "2/B araziler için önerilen fiyat yoksul köylünün ödeyebileceği bir fiyat değildir" dedi...

Ormanların korunması için 2/B uygulamasının sonlandırılması mecliste!

Ormanların korunması için 2/B uygulamasının sonlandırılması önerisi ve orman köylülerinin kalkındırılması TBMM gündemine taşındı. CHP'li Pakdemir, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Beykoz’da 2/B arazilerine ait tapular dağıtılıyor!

Beykoz’daki 2/B çalışmaları kapsamında ilçenin farklı mahallelerinde yaşayan 119 ilçe sakini daha tapularına kavuştu.

Beykoz Zerzevatçı Mahallesi'nde 2/B tebligatları dağıtılıyor!

Beykoz'da yürütülen 2/B çalışmaları kapsamında Zerzevatçı Mahallesi’nde yaşayan 190 hak sahibine daha tapu tebligatları teslim edildi.

Beykoz Zerzevatçı Mahallesi 2/B tebligatları teslim ediliyor!

Beykoz’da yürütülen 2/B çalışmaları kapsamında Zerzevatçı Mahallesi’nde bulunan100 hak sahibi tapularına kavuşuyor.

TOKİ Kırklareli 2. Etap başvuruları sona eriyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kırklareli 2. Etap kapsamındaki konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle sona eriyor.

Şanlıurfa Maşuk 4. Bölge 2. Etap başvuru tarihleri 2018!

Şanlıurfa Maşuk 4. Bölge 2. Etap kapsamındaki dairelerin fiyatları 169 bin 937 TL ile 221 bin 489 TL arasında değişiyor. 

2/B yasasına ilişkin 5 soru mecliste!

2/B yasası olarak bilinen 6292 sayılı Kanun kapsamındaki uygulamalar TBMM'de konu oldu. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

2B arazi düzenlemesinde detaylar belli oldu!

Orman vasfını yitirmiş araziler olarak bilinen 2/B araziler için yeni düzenlemenin detayları belli oldu. İkinci şanstan 200 bin kişinin yararlanması bekleniyor.

Sakarya'da 2/B başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı!

Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, 2/B başvuru ve ödeme sürelerinin 7 Mart tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

2/B arazilerindeki mülkiyet sorunları için kanun teklifi verildi!

2/B arazilerindeki mülkiyet sorunları için kanun teklifi verildi. Teklif ile 2/B ve orman arazilerinin iç içe geçtiği yerlerdeki yapıların mülkiyet sorununun çözümünün sağlanması amaçlanıyor..

Kandıra'daki 2B araziler ne olacak?

2/B arazilerinin köylüye verilmesi noktasında yaşanan sıkıntılara değinen Kandıra’ya bağlı Seyitaliler Mahallesi Muhtarı Ahmet Balık “Arazilerin ortalama 3/10 bin TL dönüme bedel isteneceği belirtiliyor. Bu bedeli köylü ödeyemez." dedi.

2-B kapsamındaki araziler

2-B kapsamındaki araziler 2-B kapsamındaki araziler

Aksu ilçesi ve çevre köylerden sayıları 1000’i aşan grup, öğle saatlerinde Hacıaliler köyü meydanında toplandı. “Kanun güzel rayiç yüksek”, “Burası tarım bölgesidir, ticari alan değildir” yazılı dövizler taşıyan grup adına yapılan açıklamada “Muhtarlarımızın Antalya Defterdarlığı’nda yaptığı toplantıda ortaya atılan rayiç bedelleri çok fahiş ve gerçek değerlerinin kat kat üstünde. Bugün Aksu’da tarım arazilerinin yıllık kira bedeli 500-1000 TL, sulak arazide ise 200-250 TL’dir. Belirlenen rayiç bedeller, bu arazilerin neredeyse 100 yıllık kira bedeline denk geliyor” denildi.

Daha sonra kadınların oluşturduğu grup, Antalya-Alanya karayolunu trafiğe kapatmak istedi. Çevik Kuvvet’in izin vermediği grup “Arazilerimizi rantiyecilerin eline bırakmayacağız. Bizden neredeyse İstanbul Boğazı’ndaki arazilerin değeri kadar para istemeye hazırlanıyorlar. Bu araziler bize miras yolu ile dedelerimizden kaldı” diye tepki gösterdi.