13 / 08 / 2022

65. hükümet yeni kabine

65. hükümet yeni kabine

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, yeni kabinenin Türkiye’ye istikrar ve dinamizm kazandıracağını belirterek yılın ikinci yarısını sektörün rekorla kapatabileceğine vurgu yaptı.

Fahiş ev kira artışlarına karşı hükümet düğmeye bastı! Yasaya aykırı artış yapan ev sahibi hemen kara listeye alınacak!

Fahiş ev kira artışlarına karşı hükümet düğmeye bastı. Yeni düzenleme ile kiracı şikayet hattı oluşturulacak ve hukuka aykırı davranan ev sahibi kara listeye alınacak...

Bedelli askerlik ücretlerine yeni tarife! Hükümet 550 bin kişiyi ilgilendiren projeyi açıkladı

Bedelli askerlik için hükümet yeni bir projeyi açıkladı. Bedelli askerlik ücretlerine zam gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sayıları 550 bini bulan asker kaçağının bedelli askerlik çalışmasından faydalabileceğini açıkladı. Peki bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? İşte detaylar..

Hükümet konut kiralarında yüksek zam taktikleri için harekete geçti! Aynı anda aynı oranda yapılacak

Konut kiralarındaki yüksek artışlar ev sahiplerinin uzun süredir kirada oturan kiracılarını evden çıkarıp yeni kiracı bulma arayışına itti. Evi boşaltınca yeni kiracıya evi mevcut fiyatın 2-3 katına vermek isteyen ev sahiplerine karşı hükümet harekete geçti.

Yozgat Sorgun Hükümet Konağı ihalesi bugün!

Yeni kamu yatırımları için start veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Yozgat Sorgun Hükümet Konağı projesinin bugün ihaleye çıkarıyor.

TOKİ'den Kahramanmaraş'a yeni hükümet konağı müjdesi!

Kahramanmaraş ili, Çağlayancerit ilçesi Hükümet Konağı İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-İHALE) ihalesi 24 Temmuz 2020 tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

TOKİ'den Kahramanmaraş'a yeni hükümet konağı!

Yatırımlarını son sürat sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kahramanmaraş Çağlayancerit'te de hükümet konağı inşa edecek.

Tekirdağ Kapaklı'da yeni hükümet konağı yapılıyor!

Tekirdağ ili Kapaklı ilçesinde inşaatı süren kaymakamlık ve hükümet konağı binasının faaliyete geçeceği tarih meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Kaplan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Gaziantep İslahiye Hükümet Konağı hizmete açıldı!

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yapımı tamamlanan yeni hükümet konağı taşınma işleminin ardından hizmet vermeye başladı.

TOKİ'den Aydın'a yeni hükümet konağı!

Aydın İli Çine İlçesi Hükümet Konağı İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 25 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Rize'ye yeni hükümet konağı!

Kamu yatırımlarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Rize'nin İyidere ilçesinde hükümet konağı inşa edecek.

TOKİ'den Çorum Alaca'ya yeni hükümet konağı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Çorum Alaca Hükümet projesi için düğmeye bastı.

Altınözü Hükümet Konağı arsa karşılığında yapılacak!

Hatay’ın Altınözü ilçesindeki hükümet konağı yıkılarak yerine arsa karşılığı yeni hükümet konağı yapılacak. Altınözü Hükümet Konağı arsa karşılığında inşa edilecek. 

Gaziantep Nurdağı Hükümet Konağı hizmete açıldı!

Gaziantep Belediyesi tarafından Nurdağı İlçesi'nde inşa edilen yeni Hükümet Konağı hizmete açıldı. 

65. hükümet yeni kabine Haberi

65. hükümet yeni kabine

65. Hükümet’in Binali Yıldırım Başbakanlığında göreve başlamasını ve Merkez Bankası’nın

faiz indirim kararını değerlendiren Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, inşaat sektörünün gelişmelerden pozitif yönde etkileneceğini belirtti.


Sektörü yüzde 1 büyütmek 5 bin yeni istihdam demek

Yeni kabinenin hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasında Türkiye’yi bir adım ileriye taşıyacağını söyleyen Muammer Ceylan, bu ivmenin inşaat sektörünü de hareketlendireceğini açıkladı. Muammer Ceylan sözlerine şöyle devam etti: “Kabinedeki değişim inşaat sektörüne dinamizmini geri kazandıracak. Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz indirim kararının konut kredisi faizlerine de kısa bir süre içinde yansımasını bekliyoruz. Faizlerin inmesiyle birlikte konut sektörü 2016’nın ikinci yarısında satışlarını rekor seviyeye çıkartabilir. Konut sektöründeki her gelişme Türkiye ekonomisini de hareketlendiriyor. Sektörümüz 250 yan sektörü besliyor ve yaşanan her yüzde 1’lik büyüme 5...