03 / 07 / 2022

İnşaat sektörü 2016'nın ikinci yarısını rekorla kapatacak!

İnşaat sektörü 2016'nın ikinci yarısını rekorla kapatacak!

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, yeni kabinenin Türkiye’ye istikrar ve dinamizm kazandıracağını belirterek yılın ikinci yarısını sektörün rekorla kapatabileceğine vurgu yaptı.65. Hükümet’in Binali Yıldırım Başbakanlığında göreve başlamasını ve Merkez Bankası’nın

faiz indirim kararını değerlendiren Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, inşaat sektörünün gelişmelerden pozitif yönde etkileneceğini belirtti.


Sektörü yüzde 1 büyütmek 5 bin yeni istihdam demek

Yeni kabinenin hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasında Türkiye’yi bir adım ileriye taşıyacağını söyleyen Muammer Ceylan, bu ivmenin inşaat sektörünü de hareketlendireceğini açıkladı. Muammer Ceylan sözlerine şöyle devam etti: “Kabinedeki değişim inşaat sektörüne dinamizmini geri kazandıracak. Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz indirim kararının konut kredisi faizlerine de kısa bir süre içinde yansımasını bekliyoruz. Faizlerin inmesiyle birlikte konut sektörü 2016’nın ikinci yarısında satışlarını rekor seviyeye çıkartabilir. Konut sektöründeki her gelişme Türkiye ekonomisini de hareketlendiriyor. Sektörümüz 250 yan sektörü besliyor ve yaşanan her yüzde 1’lik büyüme 5 bin yeni kişiye istihdam sağlanması demek.”


Kentsel dönüşüm hızlanacak

Kentsel dönüşüm yasasındaki eksikliklerin büyük ölçüde giderildiğini, bundan sonraki dönemde yasal düzenlemelerin de hızla tamamlanacağına inandıklarını ifade eden Ceylan, kentsel dönüşüm projelerinin yeni dönemde hız kazanacağını vurguladı.65. Hükümet Bakanlar Kurulu listesi!Haber Anayurt Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Ceylan inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, yeni kabinenin Türkiye'ye istikrar ve dinamizm kazandıracağını belirterek yılın ikinci yansını sektörün rekorla kapatabileceğine vurgu yaptı. 65. Hükümet'in Binali Yıldırım Başbakanlığı'nda göreve başlamasını ve Merkez Bankası'nın faiz in dirim kararını değerlendiren Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, inşaat sektörünün gelişmelerden pozitif yönde etkileneceğini belirtti. Ceylan "Faizlerin inmesiyle birlikte konut sektörü 2016'mn ikinci yarısında satışlarını rekor seviyeye çıkartabilir. Konut sektöründeki her gelişme Türkiye ekonomisini de hareketlendiriyor. Sektörümüz 250 yan sektörü besliyor ve yaşanan her yüzde 1 'lik büyüme 5 bin yeni kişiye istihdam sağlanması demek" dedi. 


Anayurt