11 / 12 / 2023

İnşaat sektörü markalaşarak büyümesini sürdürüyor!

İnşaat sektörü markalaşarak büyümesini sürdürüyor!

İnşaat sektörü markalaşarak büyümesini sürdürüyor. idemama.com verilerine göre inşaat sektöründe en çok rağbet gören tasarımlar arasında; logo, amblem, kurumsal kimlik ve marka adı çalışmaları yer alıyor.Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan inşaat sektörü markalaşma yönünde hızla ilerliyor. Türkiye’nin her yerinden binlerce markaya verdikleri tasarım hizmetini analiz eden idemama.com, en çok talebin %15 ile inşaat sektöründen geldiğini ortaya koydu. idemama.com verilerine göre inşaat sektöründe en çok rağbet gören tasarımlar arasında; logo, amblem, kurumsal kimlik ve marka adı çalışmaları yer alıyor. 

 

“Herkes için tasarım” sloganıyla yola çıkarak iyi tasarımı, markalaşmayı ve iletişimi markalar için bir lüks olmaktan çıkartan Türkiye'nin ilk tasarım pazaryeri idemama.com, inşaat sektöründe yer alan firmalara pazarda rekabet güçlerini artırması ve yeni firmaların sağlam temeller üzerine kurularak uzun ömürlü olabilmeleri için markalaşma yolunda destek oluyor. 

 

En Fazla Markalaşma Talebi İnşaat Sektöründen

idemama.com’un kurucu ortakları Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori, Tekirdağ’dan Şanlıurfa’ya Hatay’dan Sinop’a kadar toplam 78 ilde 4.000'den fazla markaya hizmet verdiklerini vurgulayarak şu an en fazla talebi inşaat sektöründen aldıklarını belirtiyorlar. 

 

Logo, Amblem, Kurumsal Kimlik ve Marka Adı En Çok Tercih Edilen Tasarımlar Arasında

Türkiye’nin her yerinden binlerce markaya verdikleri tasarım hizmetini analiz eden idemama.com; hangi tasarımın en çok talep edildiğine, en çok hangi ilden ve sektörden talep geldiğine göre bir sıralama yaptı. %15’lük oranla ilk sırada yer alan inşaat sektöründe en çok rağbet gören tasarımlar arasında logo, amblem, kurumsal kimlik ve marka adı çalışmaları yer alıyor. Bu projelerden sonra kartvizit ve katalog tasarımına ilgi yoğun.

 

Kurum Kimliği Güçlü İnşaat Markaları Daha Güvenilir

Bugüne kadar logodan broşüre, web sayfasından marka ismine 300 binden fazla tasarım yaptıklarını ve yüzlerce inşaat firmasına hizmet verdiklerini vurgulayan idemama.com yetkilileri; son zamanlarda inşaat sektöründe yer alan firmaların markalaşmaya daha fazla önem vererek bu alandaki yatırımlarını arttırdıklarını söylediler. İnşaat sektörünün ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu vurgulayan Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori, markalaşma ve kurumsallaşma ile birlikte inşaat sektöründen daha güvenilir ve daha yatırım yapılabilir markalar oluşmaya başladığını da ifade ettiler.  


Geri Dön