açık cezaevi nereye yapılacak

açık cezaevi nereye yapılacak

2013 yılında, 7 koğuş ve 2 disiplin hücresi bulunan 54 kişi kapasiteli ve içinde 36 tutuklu bulunan Haymana B tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığı tarafından resmen kapanmıştı.

Ordu Akkuş'a açık cezaevi inşa ediliyor!

Ordu Akkuş'a yeni açık cezaevi kazandırılacak. İnşaat çalışmalarına başlanılan cezaevinin ilçeye katkı sağlaması bekleniyor.

Yozgat Kapalı ve Açık Cezaevi inşaatı hızla sürüyor!

Yapımı devam eden Yozgat Kapalı ve Açık Cezaevi inşaatı devam ediyor. Cezaevinin 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Adana'ya tarım açık cezaevi yapılacak!

Adana'da 1994 yılında tarım cezaevi yapılması için 2 bin 128 dönümlük hazine arazisi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2,5 yılda yapılan 300’e yakın işlem ve yazışma sonucunda boşaltıldı.

Amasya Gümüşhacıköy Açık Cezaevi'ndeki çatı çökme olayı incelendi!

Vali İ. Halil Çomaktekin Gümüşhacıköy İlçemizde bulunan Açık Cezaevinde meydana gelen çatı çökmesi olayını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...

Amasya Gümüşhacıköy Yarı Açık Cezaevi’nin çatısı çöktü!

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde aşırı rüzgar nedeniyle ilçedeki açık cezaevinin çatısının çökmesi sonucu, 81 mahkum ve personel yaralandı. İşte ayrıntılar...

Burdur Traktör Fabrikası arazisi açık cezaevi oluyor!

Atıl vaziyetteki Burdur Traktör Fabrikası (BURTRAK) alanına giderek inceleme yapan Uçar, "Burada açık cezaevi yapılması için Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bir çalışma yapacak.

Bayrampaşa eski Cezaevi Alanı Dönüşüm Projesi'nde neler olacak?

Bayrampaşa eski Cezaevi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili ilçedeki yerel basın mensupları, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından bilgilendirildi.

Didim'e açık cezaevi yapılacak mı?

AYDIN in Didim ilçesi'nde yapılması gündeme gelen ancak tepkiler üzerine iptal edildiği bildirilen açık cezaevi konusu 1.5 yıl sonra yeniden ortaya çıktı.

Kandıra Açık Cezaevi futbol sahası hizmete girdi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Açık Cezaevi Kurumu'nda hayata geçirilen "Kocaeli Açık Cezaevi Futbol Sahası" törenle hizmete girdi.

Kastamonu Araç'a açık cezaevi inşa edilecek!

Kastamonu’nun Araç Açık Cezaevi çalışmalarında sona gelindi. Adalet Bakanlığı, Huruçören köyünde mülkiyeti Araç Belediyesine ait olan arazi üzerine açık cezaevi yapılabilmesi için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağı öğrenildi.

Kastamonu Araç'a cezaevi yapılacak!

Kastamonu’nun Araç ilçesinde 2012 yılından beri devam eden Açık Cezaevi çalışmalarında sona gelindi. Adalet Bakanlığı'nın,Mülkiyeti Araç Belediyesine ait olan araziye cezaevi yapılabilmesi için ihaleye çıkacağı öğrenildi.

Akçadağ'a cezaevi inşa edilecek!

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Akçadağ ilçesine 1 adet T tipi Kapalı ve 1 adet Açık Cezaevi yapılması için proje çalışmalarının tamamlandığını temmuz ayında inşaata başlanılacağını söyledi.

Didim'e açık cezaevi yapılacak!

Adalet Bakanlığı'nın, Aydın'ın Didim İlçesi'ndeki, Taşburun Mevkisi ile Akköy Mahallesi arasındaki bölgede kalan Hazine'ye ait deniz manzaralı 4 bin dönümlük arazisinin açık cezaevi yapılmak üzere Maliye Bakanlığı'ndan tahsisini istediği ortaya çıktı...

açık cezaevi nereye yapılacak Haberi

açık cezaevi nereye yapılacak

2013 yılında, 7 koğuş ve 2 disiplin hücresi bulunan 54 kişi kapasiteli ve içinde 36 tutuklu bulunan Haymana B tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığı tarafından resmen kapanmıştı. Haymana Cezaevinin bakım ve onarımının nerede ise imkansız olması, içindeki mahkumların zor şartlar altında tutuklu bulunması, çatısının akması, alt yapısının çalışmaması, farelerin cezaevi içinde cirit atması bu kurumun kapatılmasına sebep olarak gösterildi. Haymana Cezaevi, 1952 yılında yapıldı. İlk Cezaevi Şehir Otelinin altındaydı. Daha sonra kapanınca, 1957 tarihinde yeni hizmet binasında faaliyete geçti. Kapanmadan önce 36 hükümlünün cezasını çektiği Haymana Cezaevinde görevli 20 gardiyan bulunmaktaydı. Cezaevin kapanmasıyla bu tutuklular başka cezaevlerine nakledildi. Gardiyanların ise başka cezaevlerine tayinleri çıktı. Ünlülerin ve aydınların uğrak yeri olan Haymana cezaevinde kapandığı güne kadar; Yazar ve...