AFAD konut sözü

AFAD konut sözü

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen'de meydana gelen heyelan sonrası AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'de yaptıracağı 50 konut için AFAD'a bağış!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'e inşa ettireceği 50 konut için AFAD'a  250 bin lira bağış yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'e 50 konut sözü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'e yapılacak konutlarla ilgili, "İlk hedefte 50 konut da biz söz vermiş olalım. Bu 50 konutumuz ile biz de oraya inşallah katkıda bulunalım" diye konuşarak, konut sözü verdi...

AFAD'dan 112 Suriyeli aileye İdlib'de konut!

Suriye'de yıllardır devam eden savaş yüzünden evlerini kaybeden vatandaşlar için AFAD ve Katar Kızılayı ortak yürüttüğü evlerin inşası tamamlandı. İlk etapta, 67 bina tamamlandı ve 112 aile evlerine yerleştirildi...

Sudan Ceyli bölgesinde kalıcı konut için ilk temeller atıldı!

 Türk Kızılay ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) da aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının (STK) Sudan'da sel nedeniyle evlerini kaybedenlere yönelik kalıcı konut projesinde ilk temeller atılmaya başlandı.

Erzurum'da emeklilere ucuz konut sözü!

Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, emeklilere konut projesi için TOKİ ile görüşmelere başladı.

AFAD'ın sayılarla Türkiye felaket raporu!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD),"Türkiye'de Afet Yönetimi ve Doğa Kaynaklı Afet İstatistikleri" raporunu hazırlandı. Rapora göre,Türkiye'de 1900-2017 yılları arasındaki 210 depremde 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi, 597 bin 865 konut ağır hasar gördü.

İstanbul konut fiyat artışında yine şampiyon!

'İstanbul'un taşı toprağı altın' sözü bir kez daha doğruluğunu kanıtladı. Türkiye genelinde satılık konut fiyatları en çok İstanbul'da yükseldi. 

Türkiye Arakan'a 24 bin konut yapacak!

Arakanlı müslümanlar için toplamda 84 bin geçici konut yapılacak. Bunlardan 24 bini AFAD, Kızılay ve TDV ortaklığıyla hayata geçirilecek. 

İnşaat patronlarından ucuz konuta destek sözü!

İstanbul’daki konutlarda metrekare satış ortalamasının 5 bin lira sınırına dayanınca düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayali de imkansız oldu. İnşaat şirketlerinin patronları, ucuz konut için seferberlik başlatılırsa destek sözü verdi.

Romanlar'dan Suriyeliler'e konut tepkisi!

İZMİR Romanlar Derneği Başkanı Cıstır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyeli mültecilerin TOKİ konutlarına yerleştirileceği yönündeki açıklamasına tepki göstererek, "Biz yedi yıldır konut bekliyoruz. Önce bize verdiğiniz sözü tutun" dedi.

AFAD, Kars Kağızman'a ücretsiz konut mu yapacak?

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen'de meydana gelen heyelan sonrası AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu.

Kuzey Şehir Projesi'nde muhtarlara konut müjdesi!

Gaziantep’te oluşturulan Kuzey Şehir 50 bin konut projesinden Gaziantepli muhtarlar da payını alıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ökkeş Titiz’e muhtarlar için TOKİ sözü verdi.

Katar Şeyhi Al Thani'den orta gelirliye konut sözü!

Katar Şeyhi Al Thani Türkiye'deki ilk yatırımını Fikirtepe'ye yaptı. Şeyh 260 milyon liralık Velvet Towers projesinden sonra orta gelirliye konut yapacak.

AFAD konut sözü

AFAD konut sözü AFAD konut sözü

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen 2006 yılında meydana gelen ve biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın ardından AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu. 65 aile için köyün bir kilometre uzağında yapılan konut başına 65 bin lira istenince evler boş kaldı. Köylüler ise heyelan bölgesinde ölüm korkusuyla yaşamaya devam ediyor.


65 BİN LİRA İSTEDİLER 

Köyde 18 Mayıs 2006 yılında meydana gelen biri kadın 3’ü çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği heyelanın yarattığı mağduriyet yıllardır sürüyor. Onlarca evin yıkıldığı, 500 civarında küçükbaş hayvanın öldüğü köyde heyelanın ardından evleri zarar gören ailelere yardım sözü veren valilik, aradan 10 yıl geçmesine rağmen sözünü yerine getirmedi. Olaydan bir yıl sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) 65 aile için köyün yaklaşık...