Ağustos ayında kiraya ne kadar yapılacak

Ağustos ayında kiraya ne kadar yapılacak

TEFE TÜFE Temmuz 2019 enflasyon oranları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki ev sahipleri Ağustos ayında kiraya ne kadar zam yapacak?

Trabzon'da yeni otogar inşaatı Ağustos ayında başlayacak!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bölgede yeni otogar inşaatının başlayacağı tarihi açıkladı. 70 milyon liralık maaliyete sahip olacak projenin inşaatına Ağustos ayında başlaması planlanıyor.

Mayıs ayında kiraya ne kadar zam gelecek?

Konut sahipleri ve kiracıların en çok merak ettiği konular arasında yer alan enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki Mayıs ayında kiraya ne kadar zam gelecek?

2019 Eylül'de kiraya ne kadar zam yapılacak?

TÜFE'de (2003=100) 2019 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,86, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 7,35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,01 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 19,62 artış gerçekleşti. Peki 2019 Eylül'de kiraya ne kadar zam yapılacak?

Ağustos ayında ev'lenen 5 ünlü!

Ünlüler kazandıkları parayı gayrimenkule yatırıyor.  Peki Ağustos ayında hangi ünlü nerden ev aldı? İşte tüm detaylar...

Ev sahipleri Ağustos ayında kiraya ne kadar zam yapacak?

TEFE TÜFE Temmuz 2019 enflasyon oranları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki ev sahipleri Ağustos ayında kiraya ne kadar zam yapacak?

Ağustos ayında 683 inşaat şirketi kuruldu!

TOBB, 2018 Ağustos ayına ait kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini yayınladı. Verilere göre, Ağustos ayında 683 inşaat şirketi kuruldu.

Zonguldak’ta Ağustos ayında 528 konut satıldı!

TÜİK, 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre, Zonguldak'ta Ağustos ayında 528 konut satıldı. 

Konya'da Ağustos ayında 3 bin 385 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü tarafından 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satışı İstatistikleri açıklandı. Verilere göre, Konya'da Ağustos ayında 3 bin 385 konut satıldı.

2018 Ağustos ayında en çok konut İstanbul'da satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 oranında azalarak 105.154 olarak açıklandı. Konut satışlarında, İstanbul 15.262 konut satışı ve yüzde 14,5 ile en yüksek paya sahip oldu.

Düzce'de Ağustos ayında 580 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Düzce'de Ağustos ayında 580 konut satıldı.

ABD'de inşaat harcamaları Ağustos ayında arttı!

ABD'de inşaat harcamaları Ağustos ayında yüzde 0,5 artış gösterdi. Bu artış ile ABD'de inşaat harcamaları 3 ayın sonunda yükseldi.

Osmaniye'da Ağustos ayında 584 konut satıldı!

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Murat Teke, TÜİK verilerine göre Osmaniye’de Ağustos ayında 584 konut satıldığını açıkladı.

İstanbul'da Ağustos ayında en çok konut Esenyurt'ta satıldı!

TÜİK verilerine göre Ağustos ayında yapılan konut satışlarında İstanbul 18 bin 696 konut satışı ile en yüksek paya sahip oldu. İstanbul'da ise en çok konut satışı Esenyurt'ta gerçekleşti..

Ağustos ayında kiraya ne kadar yapılacak

Ağustos ayında kiraya ne kadar yapılacak Ağustos ayında kiraya ne kadar yapılacak

TEFE TÜFE Temmuz 2019 enflasyon oranları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Takvim gazetesinde yer alan habere göre, açıklanan rakamlar ile Ağustos 2019 resmi kira artış oranı da belirlendi. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri ile birlikte kira artış oranları da belli oldu. Peki 2019 Ağustos ayında kontratını yenileyecek olanlar ne kadar kira artışı yapacak? İşte detaylar... 

Açıklanan enflasyon oranlarına göre, 12 aylık ortalama TÜFE yüzde 19.91 oldu. ÜFE'ye ayarlı artış devam etseydi kira artışı yüzde 32 olacaktı. İşyerlerinde enflasyona göre kira artışı uygulamasına 1 Temmuz 2020 tarihinde geçilecek. Bu tarihten sonra işyerleri kiraları için yenilecek olan kontratlarda 12 aylık ortalama TÜFE baz alınacak. Fakat şu aşamada kira sözleşmesinde yazan hüküm ya da mülk sahibinin talebi dikkate alınacak.

Temmuz ayına ait olan enflasyon rakamlarına göre...