24 / 05 / 2022

Aktaş Sınır Kapısı töreni

Aktaş Sınır Kapısı töreni

Ardahan Valisi Azizoğlu: " Aktaş Sınır Kapısı Türkiye'mizin Habur'dan sonra üçüncü büyük hudut kapısı olacak" dedi. Vali Azizoğlu, yapımına başlanan Aktaş Sınır Kapısı inşaatında incelemelerde bulundu.

Kapıkule sınır kapısında bulunan taşınmazların kira alacağı mecliste!

Kapıkule sınır kapısında bulunan ve Bulgaristan menşeili bir kuruluşa kiraya verilen taşınmazların kira alacağı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kapıköy Sınır Kapısı'nda inşaat başladı!

Türkiye'nin İran'daki ihracatında önemli bir role sahip olan Kapıköy Sınır Kapısı'nda inşaat başladı. Van TSO Başkanı Necdet Takva, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Çıldır-Aktaş ve Türkgözü sınır kapılarına 8 tane sahra hastanesi kuruldu! 

Türkiye ile Gürcistan arasında bulunan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı ile Türkgözü Sınır Kapısı'na 4'er şekilde olmak üzere 8 sahra hastanesi kuruldu...

4 sınır kapısında Sahra Hastanesi kurulacak!

Türkiye’nin sınır komşusu İran’da Corona virüsü nedeniyle ölümlerin artması, sınır kenti olan Ağrı ve Van’da önlemleri artırdı. Kapıköy Gümrük Kapısı ile Gürbulak Sınır Kapısı'nda, koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında sahra hastaneleri kuralacak...

 Kapıkule Sınır Kapısı inşaatı devam ediyor!

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Kapıkule Sınır Kapısı sahasında başlatılan inşaat çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması hedeflediklerini dile getirdi...

Ankapark'ın giriş kapısına 19 milyon TL mi harcandı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyar lira harcanarak AOÇ arazisine yaptırılan Ankapark'ın giriş kapısına, 19 milyon liraya harcandığı iddia edildi...

Sarp Sınır Kapısı yeniden inşa edilecek!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrük kapılarındaki yenileme çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, "Sarp sınır kapısını yeniden yıkıp, inşa edeceğiz'' dedi.

Kira artış sınırı nedir?

Kiracıya yapılacak zam, 2012 yılından beri yürürlükte olan Borçlar Kanunu kapsamında düzenleniyor. Peki, kira artış sınırı nedir? Kira artışları neye göre yapılır?

Yunanistan ile Türkiye sınırına ortak doğalgaz merkezi mi kurulacak?

Sınır ihlali sonucu Rus uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasındaki doğalgaz anlaşmalarının sekteye uğraması yönünde konuşulanlar kapsamında Türkiye için yeni bir alternatif gündeme geldi.

Kartal Güneyi dere yapı yaklaşma sınırı imar planı askıdan iniyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin askıya çıkardığı Kartal İlçesi, 1/5000 ölçekli Kartal Güneyi Dere Yapı Yaklaşma Sınırı ve Alanlarına plan notu düzenlenmesine ilişkin imar planı tadilatı askıdan iniyor...

Tayakkadın Rüzgar Enerji Santrali toplantısı 13 Ekim'de!

İstanbul İli Çatalca İlçesi'nde yer alan Tayakkadın Rüzgar Enerji Santrali projesinin yapılmasına ilşkin ÇED toplantısı 13 Ekim 2015 günü saat 11:00'da yapılacak.

İBB Karaköy'deki 791 parselin sınırını değiştirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Galataport projesi ile Haliçport projesinin ortasında kalan Perşembe Pazarı’yla ilgili tartışma yaratacak bir karara imza attı. İBB, projenin içindeki 791 parselin sınırını değiştirdi.

Yapı kullanma izni ne kadar sürede alınır?

Bir arsa üzerinde inşaat çalışmalarına başlamadan önce nasıl izin alınıyorsa, inşaat çalışmaları da bittikten sonra inşa edilen yapının kullanılabilmesi için de izin alınması gerekiyor. Peki, yapı kullanma izni ne kadar sürede alınır?

Aktaş Sınır Kapısı töreni Haberi

Aktaş Sınır Kapısı töreni


Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, "Aktaş Sınır Kapısı Türkiye'mizin Habur'dan sonra üçüncü büyük hudut kapısı olacak" dedi.


Vali Azizoğlu, yapımına başlanan Aktaş Sınır Kapısı inşaatında incelemelerde bulundu.


Çalışmalar hakkında bilgi alan Azizoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahan'ı Orta Asya'ya bağlayacak olan sınır kapısının temelinin 16 Kasımda atılacağını söyledi.


Temel atma törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın da katılacağını belirten Azizoğlu, bölgede inşaat çalışmalarının bu nedenle hız kazandığını ifade etti.


Bu kapının ülkenin en önemli 3 kapısından biri olacağını vurgulayan Azizoğlu, şöyle konuştu:


"Kapımızda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaatın şu an yüzde 40'lık bölümü yani en zor kısmı tamamlanmış durumda. Görünen Mayıs ayının sonlarına doğru inşaatı tamamlayıp, hedefimiz  teslim almaktır. Ama buranın kış şartları, hava şartları zamanı biraz daha ileri almamıza neden olabilir. Ben tahmin...