AKTEKS Akrilik İplik fabrikaları

AKTEKS Akrilik İplik fabrikaları

Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen AKTEKS Akrilik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş, kısa sürede tekstilde Türkiye'nin lider firmalarından oldu. Gaziantep İcra Dairesi tarafından şirketin 4 fabrikasıyla, bu fabrikalara ait makineler ve 4 arsa için satış kararı alındı. 

AKTEKS Akrilik İplik'in 4 fabrikası ve 4 arsası icradan satılıyor!

Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen AKTEKS Akrilik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş, kısa sürede tekstilde Türkiye'nin lider firmalarından oldu. Gaziantep İcra Dairesi tarafından şirketin 4 fabrikasıyla, bu fabrikalara ait makineler ve 4 arsa için satış kararı alındı. 

Akkök Holding'in acı günü! Osman Taş vefat etti!

Akkök Holding A.Ş. İcra Kurulu Üyesi, Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü, DowAksa Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Taş'ın babası Osman Taş hayatını kaybetti. Akkök Holding taziye ilanı yayınladı.

Akkök Holding'in acı günü! Mehmet Abdullah Merih Ergin vefat etti!

Akkök Holding'in Yöneticisi ve Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Abdullah Merih Ergin vefat etti.

SİS Sayılgan Dokuma Boya İplik San. ve Tic. A.Ş iflas etti!

Kervansaray Yatırım Holding, Danış Turizm ve İnşaat A.Ş. ile iştiraki SİS Sayılgan Dokuma Boya İplik San. ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan "Gayrimenkul Satış Vaadi" sözleşmesinden kaynaklı hukuki süreç hakkında açıklama yaptı...

Akiş GYO Akbatı AVM'deki 10 metrekare alanı kiraya verdi!

Akiş GYO Akbatı Alışveriş Merkezi'ndeki, 10 metrekare büyüklüğündeki stand alanı için Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. ile 15 gün süreli kira sözleşmesi imzaladı.

Gala Modern 2018'in ana sponsoru Ege Yapı!

Ege Yapı, 14 Aralık Cuma günü Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda düzenlenecek Gala Modern’e ana sponsor olarak destek veriyor...

Ege Yapı Beyoğlu projesine onay!

Hasköy Yün İplik Fabrikası arazisi Ege Yapı imzası ile projelendiriliyor. Söz konusu alanın imar planı değişikliği İBB'de kabul edildi..

Yılmazlar Akrilik Boya İzolasyon İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Yılmazlar Akrilik Boya İzolasyon İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Sultanbeyli’de 100 bin TL sermaye bedeli ile Yıldırım Yılmaz tarafından kuruldu. 

Hasköy Yün İplik Fabrikası AVM oluyor!

Hasköy’de bulunan 66 yıllık Yün İplik Fabrikası’nın yerine AVM ve konut projesi geliyor. Son dönemde bir çok sanatsal etkinliğe de ev sahipliği yapan fabrika arazisi için hazırlanan imar planları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı.

Mar Yapı'nın acı günü! Cercis Cemil Özkök vefat etti!

Özkök Tekstil İplik kurucusu ve Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök’ün ağabeyi Cemil Özkök vefat etti.

Plastik boya İnşaatçıların işini kolaylaştırdı!

Plastik boya veya akrilik boya, II. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında plastiklerin geliştirildiği dönemde ortaya çıktı. Bilinen en eski boyalar, Zambiya’da Lusaka Mağarası’nda bulunan ve 350 bin yıl önceden kalan mineral esaslı toz boyalardır.

Özaksu Bakırköy projesi yıl sonunda başlıyor!

İlyas Özkök'ün sahibi olduğu Özaksu Gayrimenkul'ün, Aksu İplik Fabrikası'nın yerine yapacağı projenin detayları belli oldu...

Deluxia Park Kartal projesi satışta! Metrekaresi 6 bin 380 TL!

Teknik Yapı'nın Kartal'da bulunan Diktaş Ören Bayan İplik Fabrikası arazisi üzerine inşa edeceği Deluxia Park projesi satışa çıktı. Projede metrekare birim fiyatı 6 bin 380 TL'den başlıyor..

AKTEKS Akrilik İplik fabrikaları Haberi

AKTEKS Akrilik İplik fabrikaları

Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen AKTEKS Akrilik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş, kısa sürede tekstilde Türkiye'nin lider firmalarından oldu.

Sözcü Gazetesi'nden Ahmet Kaya'nın haberine göre; bu yükselişi sürdüren firma, teşviklerden faydalanarak Halep'te de bir tekstil fabrikası hayata geçirdi.

Ağırlıklı olarak halı ipliği üretimi yapan şirket sektörün büyüklerinden oldu. Yaptığı yatırımlarla gelecek yıllarda triko ipliği ve fantezi efektli iplik imalatları da gerçekleştirdi. 

Uzun seneler İSO 500 listesinde bulunan şirket, son olarak 2011 yılı listesinde 221 milyon Türk Lirası ciro ve 789 çalışanı ile 407’nci sıraya yerleşti. İşlerinin iyi olduğu 2000’lerin başlarında istihdam sayısını 2 bin 400'e kadar çıkaran AKTEKS, 2001'de enerji sektörüne de giriş yaptı. 

Üst üste yediği darbeler sebebiyle kredi borçlarını ödemekte zorluk çeken AKTEKS için iflas kararı alınmasında sonra...