Akyürek semt sakinleri

Akyürek semt sakinleri

Batman’ın sembollerinden olan DDY Batman Gar Müdürlüğü’nün 80 yıllık yangın kulesi, nihayet tadilata alınıyor.

Gaziantep Kıbrıs Mahallesi'ndeki dönüşümde son durum ne?

Gaziantep Kıbrıs Mahallesi'nde semt sakinleri kentsel dönüşümden şikayetçi. Mahalleli artık yıkım çalışmalarının tamamlanmasını istiyor.

Batman Cudi Mahallesi'ne cami inşa edilmesi istendi!

Ramazan ayının son haftasında kenar mahallelerdeki camiler dolup taştı. Cudi mahallesinde yapımı süren taziye evi sokağındaki 500 kişi kapasiteli Yavuz Selim ibadet evi, semtin eski camilerinden. İki katlı cami kapasitesinin artırılması için semt sakinleri harekete geçti.

Sarıyer Kilya Villaları çocuk parkını site içine aldı!

Kilyos'ta lüks site, çocuk parkını duvarla çevirip tenis sahası yaptı. Semt sakinleri park gaspına göz yuman CHP'li Sarıyer Belediyesi'ne isyan etti

Batman Çamlıtepe'de DDY rayları ve sulama kanalı ulaşımı zorlaştırıyor!

Çamlıtepe mahallesi, DDY rayları ile DSİ sulama kanalları arasına sıkışan tek semt. Ulaşımın kolaylaştırılmasını isteyen semt sakinleri; “Etrafımızda raylar ile sulama kanalı var. Kanal ile raylara geçit istiyoruz” dediler.

Batman İluh Mahallesi'ne Park yapılacak mı?

Eski Jandarma bölüğünün yıkıldığı İluh mahallesinde parkın olmamasından yakınan semt sakinleri; “Rayların hemen karşısında okul var.

Karadeniz Mahallesi Bilgi Evi açıldı!

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Karadeniz Mahallesi Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Törene Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, semt sakinleri ve çok sayıda öğrenci katıldı

Süleymaniye'deki yapılar ne zaman restore edilecek?

UNESCO Dünya Miras Alanı olan Süleymaniye’de KİPTAŞ’ın satın aldığı 143 yapının hiçbiri on yıldır restore edilmedi. Tarihi evler yıkıma terk edilirken, semt sakinleri yıllardır dönüşüme direniyor

Çorum 16 Mayıs Stadı için imza kampanyası başlatıldı!

Çorum'da yaşanılan stat ihalesinin ardından Batman'ın Şafak mahallesindeki 16 Mayıs şehir stadyumu ile Atatürk kapalı spor salonunun beton yığınına dönüştürülmemesi için semt sakinleri imza kampanyası başlattı.

1984 yılında Zeytinburnu'ndaki kum depoları kaldırılacakmış!

1984 yılında Zeytinburnu'nda bulunan kum depoları kaldırılacakmış. Semt sakinleri, seçim öncesi Başbakan Turgut Özal'dan kum depolarının kaldırılacağı sözünü almışlar ve Başbakan'ın verdiği sözü Başkan Bedrettin Dalan yerine getirecekmiş.

Beykoz'da 362 konutun yer aldığı arazide dönüşüm yapılacak!

Beykoz’da 362 konutun yer aldığı arazi kentsel dönüşüm alanı ilan edilirken semt sakinleri tedirgin. Mahalleli dönüşüm başlamadan önce tapu sorununun çözülmesini talep ediyor.

Fikirtepe'de yürüyüş yapıldı sırada bakanlık var!

Fikirtepe sakinleri, kamulaştırma ve kentsel dönüşümün önündeki engellerin kaldırması için yürüyüş düzenledi.. Fikirtepe semt sakinleri bugün de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü önünde dilekçeli basın tolantısı tertip edecekler.

1979 yılında Bostancı ile Küçükyalı arasındaki dere mikrop saçıyormuş!

1979 yılında Bostancı ile Küçükyalı arasında sınır olarak kabul edilen dere, atılan çöpler nedeniyle mikrop saçan bataklık haline gelmiş. Semt sakinleri, derenin bir kanal içine alınması için aşındırmadık kapı bırakmamışlar.

1978 yılında Yıldız'da iskan dışı alana 13 katlı bina yapılacakmış!

1978 yılında Yıldız'da bilirkişi kararına karşın iskan dışı alana 13 katlı bina yapılmaya başlanmış. Belediyeye başvuran semt sakinleri kazımın durdurulmasını istemişler. Belediye kazımın yasal olmadığını saptasa da inşaat devam etmiş.

Akyürek semt sakinleri

Akyürek semt sakinleri Akyürek semt sakinleri

Batman’ın sembollerinden olan DDY Batman Gar Müdürlüğü’nün 80 yıllık yangın kulesi, nihayet tadilata alınıyor. DDY Malatya Bölge Müdürlüğü’nün bu yıl yapmaya planladığı 2 hemzemin geçit ile birlikte 80 yıllık yangın kulesini de onarıma alacağı öğrenildi. Akyürek semt sakinleri, geçtiğimiz yıllarda yangında kül olan, garın sembolü olan yangın kulesinin onarılması için imza kampanyası başlatmıştı.Batman...