alman ista

alman ista

Enerji verimliliği faaliyet gösteren Alman şirket İsta, 2014 yılı itibariyle, Türkiye’de hizmet verdiği hane sayısını 50 bine çıkardı.

Alman İsta, ısı pay ölçer sistemiyle yüzde 49’a varan tasarruf sağladı!

Enerji verimliliği alanında dünya devi olan Alman ista, ısı pay ölçer sistemlerini kullanarak en yüksek tasarruf oranına ulaşan 10 müşterisini sertifika ile ödüllendirdi. En yüksek tasarruf oranı yüzde 49 olarak gerçekleşti.

Buyaka AVM ısınma sistemlerinde Alman İsta'yı tercih etti!

Türkiye’ nin en prestijli rezidans, ofis ve de alışveriş projelerinden olan Buyaka AVM, ısınma sistemlerinde enerji verimliliğinin lider şirketi OLAN Alman İsta’ yı tercih ediyor.

Alman ekonomisinde salgın sonrası toparlanma yavaş olacak!

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını sonrası Alman ekonomisinde toparlanmanın uzun dönemli ve durgun olabileceğini aktardı.

Almanya Merkez Bankası: Alman ekonomisi bu yıl yüzde 7,1 küçülecek!

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Alman ekonomisinin bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yüzde 7,1 küçüleceğini açıkladı.

Ifo: Alman ekonomisi bu yıl yüzde 6,6 daralabilir!

Ifo, ekonomide normale dönüşün dokuz ay sürmesi senaryosunda Alman ekonomisinin bu yıl yüzde 6,6 daralabileceği ve gelecek yıl da yüzde 10,2 genişleyebileceği tahmininde bulundu.

Türk Alman Üniversitesi yeni binaları açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türk-Alman Üniversitesi Yeni Binalarının açılış törenine katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Erdoğan; "Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Türk-İtalyan Üniversitesi gibi ortak üniversitelerin kurulmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor." dedi...

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuruldu!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi 1 milyon TL yatırım bedeliyle kuruldu.

Alman TUI, Türkiye'deki 17'nci otelini aldı!

Almanya'nın en büyük turizm şirketlerinden TUI, Türkiye'den otel almaya devam ediyor.  Alman TUI, bu kez Antalya-Belek'teki Club Asteria'yı aldı. TUI böylece Türkiye’de bu yıl aldığı 3 otelle birlikte zincirdeki halka sayısını da 17’ye çıkardı...

Alman deprem uzmanından korkutan Marmara depremi uyarısı!

Dünyaca ünlü Alman deprem uzmanı Prof. Dr. Marco Bohnhoff, olası Marmara depremi ile ilgili korkutan uyarılarda bulundu....

Yenilenebilir enerjide Türk-Alman iş birliği devam edecek!

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Thilo Pahl, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaret hacminin 36 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Alman inşaat endüstrisindeki canlılığın devam etmesi bekleniyor!

Bundesbank, ekonomiye yönelik bu yılın ağustos ayı raporunu yayımladı, raporda “Alman inşaat endüstrisindeki canlılığın ise devam etmesi bekleniyor.” değerlendirmesi yapıldı.

Alman uzmandan İstanbul depremiyle ilgili uyarılar!

17 Ağustos depreminin 20. yıldönümünde dikkatler uzmanların senelerdir 'büyük deprem' uyarısında bulunduğu İstanbul'a çevrildi. Alman sismolog Prof. Dr. Marco Bohnhoff, İstanbul'da büyük bir deprem yaşanması tehlikesinin her geçen gün daha da arttığını belirtti.

Ista İnşaat Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ista İnşaat Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Macit Demir ve Sima Demir ortaklığıyla kuruldu.

Alman Demiryolları'ndan çalışanına ucuz konut imkanı!

Alman Demiryolları (DB), personel alımında çalışma şartlarını daha cazip kılmak için uygun fiyata kiralık daire projesine başlıyor.

Muhiddin Gülal: Dumankaya için Alman bir şirketle anlaştık!

TMSF'ye geçen 'sorunlu şirketler'in satılacağını açıklayan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, ''Dumankaya ile ilgili Alman bir şirketle anlaştık'' diye konuştu.

alman ista

alman ista alman ista

2008 yılında Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başlayan ista her geçen yıl portföyünü artırıyor. Şirket, hizmet verdiği hane sayısını 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 100 oranında artırırken, 2014 yılında da bu başarıyı devam ettirdi.


Hane sayılarındaki bu önemli artışı “Ürün ve satış sonrası destek kalitesinin yanı sıra yıllara dayanan deneyime” bağlayan ista Türkiye Genel Satış Koordinatörü Mustafa Bekir Akdoğan, konuya ilişkin şunları söyledi: 


“Portföyümüzün 50 bine ulaşması elbette bir tesadüf değildir. ista dünyada enerji verimliliği ve ısı tasarrufu sektörünün öncü ve lider markasıdır. Kat maliklerinin binalarındaki ısı tasarrufuna ve dolayısıyla bütçe tasarrufuna verdikleri önem her geçen gün artıyor. Bu tasarrufu yaparken de yıllara dayanan bir bilgi birikimi ve teknolojik altyapı ile geliştirilen ista ürünleri vatandaşlarımıza çok önemli avantajlar sağlıyor. Portföyümüzü...