Çukurova Balkon

Konut almanın tam zamanı! 

Konut almanın tam zamanı!  Konut almanın tam zamanı! 

Bankaların konut kredisi faizlerini düşürmesinin konut sektörünü canlandıracağını belirten Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, “Konut almanın tam zamanı!” dedi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever bankaların konut kredisi faizlerini indirmesini değerlendirdi. Bu durumun sektör için çok önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Sever, şunları söyledi:

“Konut sektöründe bir süredir genel ekonomideki durgunluğa bağlı olarak bir durgunluk yaşanıyor. Bu durum, konut sektörünü derinden etkiliyordu. Merkez Bankası’nın faiz indirme kararının ardından bankaların da sürece destek vererek konut kredi faizlerini indirmesi çok olumlu bir gelişme. Diğer bankaların da faiz indirmesi ile konut sektöründe ve sektörün beslediği birçok sektörde canlanma yaşanacaktır. Tüm bu faktörleri değerlendirdiğimizde konut almanın tam zamanı diyebiliriz.”

Vatandaş konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu

Yüksek faizler nedeniyle ev almaya cesaret edemeyen vatandaşlar için bir umut ışığı olduğunu söyleyen Sever şöyle konuştu: 

“Konut alabilmek isteyenler konut kredi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Bankalar, hem vatandaşlar hem de konut sektörü için bir umut ışığı yakmış oldu. Konut almak isteyenlerin bu fırsatı bir an önce değerlendirmelerini tavsiye ederim. Konut kredisi faizlerinin düşmesi ve vadelerin artırılması, vatandaşlara konut almak için cesaret verecektir. Birbirini tetikleyen bu faktörler, ekonomiye de katkı sağlayacaktır.” 

Konut kredisi faiz oranları

Ziraat Bankası ve Vakıf Bank, 500 bin liraya kadar kredilerde azami 180 ay vadede aylık faiz oranı yüzde 0.99 olarak belirledi.  500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredilerinin aylık faiz oranı da 180 ay vade için yüzde 1.19 oldu. 1 milyon lira ve üzeri tutarlarda konut kredileri için azami 180 ay vadeli faiz oranı ise yüzde 1.39 olarak belirlendi. Ayrıca, bankaların anlaşmalı olduğu konut projelerinden konut almak isteyenlere avantajlı fırsatlar sunuluyor.

10 soruda konut kredi faiz indirimi 2019!

Konutta düşük faiz heyecanı!