alsancak otoparkı

alsancak otoparkı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin “en modern” otoparklarından birini Alsancak’a kurabilmek için düğmeye bastı. Hocazade Camii’nin karşısında yapılacak 11 katlı ‘tam otomatik otopark’ın temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de

Alsancak Stadı'nda son durum ne?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak stadı arazisi içindeki 4239 metrekarelik hissesini, bedelsiz devretmesini isteyen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne, "önce projeyi getir" cevabını verdi.

Alsancak Stadı bilmecesi!

Alsancak Stadı’nda yıkım çalışmaları tamamlanırken İzmir Büyükşehir Belediyesi, stat arazisi içindeki hissesini, bedelsiz devretmesini isteyen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne, "Önce projeyi getir" cevabını verdi.

İzmir'de metro vagonları için yeraltı otoparkı inşa edilecek!

Metro vagonlarının depolama ve bakımı için bir yeraltı otoparkı inşasına hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı yapım ihalesine 11 firma teklif verdi. Halkapınar'da kurulacak tesis 115 vagon kapasiteli olacak

İzmir Belediyesi metro vagonları için yeraltı otoparkı kuruyor!

Metro vagonlarının depolama ve bakımı için bir yeraltı otoparkı inşasına hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı yapım ihalesine 11 firma teklif verdi. Halkapınar'da kurulacak tesis 115 vagon kapasiteli olacak.

İzmir'de metro vagonları için yeraltı otoparkı kurulacak!

Metro vagonlarının depolama ve bakımı için bir yer altı otoparkı inşasına hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı yapım ihalesine 11 firma teklif verdi. Halkapınar’da kurulacak tesis 115 vagon kapasiteli olacak.

Kirazlıtepe Katlı Otoparkı ve Sosyal Tesisleri’nin temeli atıldı!

Boğaziçi Yaşam Merkezi’nin hemen karşısında yer alan ve muhteşem Boğaz manzarasıyla dikkat çeken alanda Kirazlıtepe Katlı Otoparkı ve Sosyal Tesisleri’nin temeli Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katıldığı törenle atıldı.

Bursa Osmangazi'deki Aktarhüssam Katlı Otoparkı hizmete açıldı!

Osmangazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Aktarhüssam Katlı Otoparkı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

BELSA Otoparkı yeniden ihaleye çıkıyor

Eylül ayında 159 bin TL ile Esenler İletişimin 3 yıllığına kiraladığı BELSA Otoparkı, 4 Kasım'da yeniden ihaleye çıkacak. Esenler İletişim 3 yıllık teminat olan 5 Milyon 724 Bin TL'yi yatırmayınca ihale iptal oldu.

Alsancak Mühendislik Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Alsancak Mühendislik Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Uğur Ceylani tarafından 50 bin TL sermaye ile 6 Eylül 'de Esenler, Oruçreis Mahallesi, Tekstilkent Caddesi 'nde kuruldu.

İzmir Alsancak'ta yollar ikinci kez yenilenecek!

İzmir’in Alsancak semtinde, geçen Ramazan Bayramı öncesi başlayan altyapı çalışmaları bitti derken semt halkı için ikinci çile başladı.

Alsancak'ın altyapısı yenileniyor!

Alsancak'ta yaz boyu süren altyapı çalışmaları tam bitti derken çile yeniden başladı. Pazaryeri çevresindeki sokaklarda doğalgazın ardından asfaltlanan yollar bu kez kanalizasyon yenileme çalışması için yeniden kazılmaya başlandı.

Pehlivanoğlu Alsancak'ta 2. şubesini açtı!

Ali Pehlivanoğlu'nun 13'üncü, Pehlivanoğlu'nun genelinde ise 149. mağaza olan Alsancak-2 Şubesi, 3 bin çeşitten oluşan ürün gamı ile Alsancaklıların hizmetine sunuldu

Alsancak Stadı’ndaki yıkım çalışmalarında son durum ne?

İzmir’de, Kurtuluş Savaşı sonrası Yunanistan’a taşınan Panianios Kulübü’nün 1910’da kullanmaya başladığı ve 2014 yılı Ağustos ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle maçlara kapatılan Alsancak Stadı’ndaki yıkım çalışmalarında sona gelindi.

alsancak otoparkı

alsancak otoparkı alsancak otoparkı

Kentte artan araç sayısına bağlı olarak ortaya çıkan otopark ihtiyacına çözüm getirmek amacıyla projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Alsancak’a yapacağı ‘tam otomatik katlı otopark’ın temeli törenle atıldı. Şair Eşref Bulvarı Alsancak Hocazade Camii karşısına inşa edilecek otoparkın temel atma töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, söz konusu otoparkın “tam otomatik” özelliğiyle Türkiye’de bir belediyenin yaptığı ilk uygulama olduğunun altını çizdi. 


Otoparkın yapıldığı arazinin Petrol Ofisi’nin arazisi olduğunu ve benzin istasyonlarının kent içinden kalkması sürecinde rahmetli Başkan Ahmet Piriştina tarafından boşaltıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendilerinin de Petrol Ofisi’yle anlaşarak alanı 4 milyon 750 milyon TL bedelle kamulaştırdıklarını belirtti. Projenin ihale bedelinin ise 13 milyon 250 bin TL olduğunu kaydeden Başkan Kocaoğlu, arsanın küçük olması nedeniyle rampalı...