Sema Pekdaş'tan Alsancak Stadı açıklaması!

Sema Pekdaş'tan Alsancak Stadı açıklaması! Sema Pekdaş'tan Alsancak Stadı açıklaması!

 Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Alsancak Stadı'yla ilgili olarak, 13 bin kişilik Alsancak Stadı için sadece 21 araçlık otopark yeri ayrıldığını söyledi.Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, inşaat ruhsatı verilmeyen Alsancak Stadı ile ilgili olarak, "Kanunen statlarda otopark yeri ayrılmak zorunda. 13 bin kişilik Alsancak Stadında sadece 21 araçlık otopark yeri ayrılmış." diye konuştu.
 

Başkan Pekdaş, Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, statlar yapılırken yönetmelikte her 30 kişiye bir otopark yerinin ayrılması gerekli olduğunu fakat Alsancak Stadı için buna uyulmadığını ileri sürdü. 

 

Göztepe Stadı Projesi'nde yeteri kadar otopark yeri ayrıldığı için böyle bir sorunun yaşanmadığını ve ruhsat verdiklerini söyleyen Pekdaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 "Alsancak Stadı ile ilgili gelen projede otoparkları yoktu. Kanunen statlarda otopark yeri ayrılmak zorunda. 13 bin kişilik Alsancak Stadında sadece 21 araçlık otopark yeri ayrılmış. Türkiye'de yapılan diğer statların hepsinde otopark var. Örneğin Antalya stadı 33 bin kişilik bin 200 adet otopark var. İddia ediyorum niyetleri oraya stat yapmak değil. Niyetleri kaçmak ama biz burada sürece onlar oraya o stat yapılacak. Oraya alışveriş merkezi yaptırmayacağız."