Altın Köy müze evleri nerede

Altın Köy müze evleri nerede

Altındağ Belediyesi Altınköy Açık Hava Müzesi sınırları içinde yer alan Oyuncak Müzesi, Köy Müzesi ve Etnografya Müzesi her geçen gün daha fazla ziyaret ediliyor.

Altında ters rüzgar! Altın fiyatları yükselecek mi?

Dünya Altın Konseyi (WGC), faiz artırımları yaşansa da altına olan talebin devam edeceğini savunuyor.

5 Ocak 2022 altın fiyatları!

Altın almak isteyen vatandaşlar ve yatırımcılar 5 Ocak 2022 altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın ve yarım altın bugün kaç TL? sorularının cevabını araştırıyor...

Altın fiyatları yükselişe geçti! İşte bugünkü altın fiyatları!

Altının ons fiyatı, bugün 1.806 dolardan işlem görürken kapalı çarşıda altın fiyatları altın almak isteyenler ve yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Haftanın üçüncü işlem gününde gram altın 701 TL, cumhuriyet altını ise 4.722 liradan satışa sunuluyor.

Altında 2022 yılı için rekor tahmin!

Altın fiyatları, milyonlarca vatandaş tarafından sabahın erken saatlerinden itibaren araştırılmaya başlanıyor. Altın almak isteyenler ve yatırımcılar altın fiyatları artacak mı? sorusunun cevabını merak ediyor...

Altın fiyatları yükseliyor! Gram altın, çeyrek altın bugün ne kadar?

Altın almak isteyenler ve yatırımcılar tarafından sabahın erken saatlerinden itibaren araştırılan altın fiyatları güne yükselişle başladı. Haftanın son işlem gününde gram altın 907 liradan işlem görüyor.

Gram altın, çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları Kasım ayında yüksek seviyelere ulaşarak rekor kırarken bu yükseliş trendine Aralık ayında da devam ediyor. Gram altın yeni haftanın ilk işlem gününe 823 liradan başladı.

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor!

Altın almak isteyen vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından heyecanla takip edilen altın fiyatları haftanın son işlem gününde de yükselmeye devam ediyor. Gram altın bugün 773,63 liradan satışa sunuluyor.

Gayrimenkul yatırım fonlarının altın yatırımı yasağı kaldırıldı!

Gayrimenkul yatırım fonları tebliğinde değişiklik yapıldı. Düzenlemeyle gayrimenkul yatırım fonlarının, altın ve kıymetli madenlere ilişkin yatırım yasakları kaldırıldı.

Altın fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları kasım ayının gelmesi ile hareketlendi. Kasım ayına 550 lira seviyesinde başlayan gram altın yeni haftaya 780 lirada başladı. Bugün ise gram altın 746 lira seviyesinde işlem görüyor.

Altın fiyatları yükselişe devam ediyor!

Altın fiyatları yeni haftanın ikinci işlem gününde altın almak isteyenler ve yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Altın fiyatları bugün ons altının etkisi ile yukarı yönlü hareketine devam ediyor.

Altın rekor kırıyor! Gram altın 650 lirayı bulacak mı?

Altın fiyatları dövizin etkisiyle zirveye çıktı. Peki altın fiyatları yükselmeye devam eder mi? Altın almalı mı satmalı mı? Altın almak için uygun zaman ne? Gram altın ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç lira?

Son dakika! Altın fiyatları yükselişte!

Altın yatırımcıları ve altın almak isteyenler gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarını araştırıyor. Peki uzun zamandır yükselişte olan altın fiyatları bugün ne oldu? İşte gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatları...

Altın almak mı daha mantıklı, Bitcoin almak mı?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Atılım Murat bugünkü köşesinde altın yatırımını ve Bitcoin yatırımını karşılaştırdı. İşte Atılım Murat'ın 'Bitcoin mi, altın mı?' başlıklı yazısı...

Altın Köy müze evleri nerede Haberi

Altın Köy müze evleri nerede

100 yıl öncesinin köy hayatını Ankara'ya taşıyan Altın Köy, müze evleriyle de büyük beğeni topluyor.


Altındağ Belediyesi Altınköy Açık Hava Müzesi sınırları içinde yer alan Oyuncak Müzesi, Köy Müzesi ve Etnografya Müzesi her geçen gün daha fazla ziyaret ediliyor. Türk gelenek ve göreneklerinin canlı kalması için kurulan müzeler, kültürel yabancılaşmanın önüne geçilmesinde rol oynuyor. Altınköy Açık Hava Müzesi ile önce köy hayatını şehre taşıyan Altındağ Belediyesi, bölgeye kurduğu müzelerle kültürel değerlerin korunmasında önemli bir adım attı. Bu kültürel mekânları ziyaret edenler arasında özellikle çocuklar, geçmişini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. 


KÖY OYUNCAKLARI MÜZESİ 

Altınköy'de en ilgi çeken müzelerden biri Oyuncak Müzesi... Büyük emeklerle kurulan müzedeki oyuncakların tamamı geçmişte el emeği ile üretilen ürünler. Altındağ Belediyesi ve Ankara Üniversitesi'nin ortaklaşa girişimleri sonucunda açılan...