altından belediyesi

altından belediyesi

ALTINDAĞ Belediyesi Altındağ'ı daha da modern hale getirmek için 25 binden fazla gecekonduyu yıktı. Altındağlıları daha ferah bir hayata kavuşturmak için gece kondu yıkımlarına devam ediliyor...

Ankara Altındağ'da metruk binalar ortadan kaldırılıyor! 

Ankara'ya bağlı Altındağ Belediyesi, halk sağlığını riske atan metruk yapılara izin vermiyor. Atıfbey Mahallesi'nde bulunan metruk yapılar belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Altındağ Belediyesi'nden 33.8 milyon TL'ye kat karşılığı inşaatı işi ihalesi!

Altındağ Belediyesi tarafından Ankara ili, Altındağ ilçesi, Hacettepe (Şükriye) Mahallesi'nde bulunan kat karşılığı yaptırılacak olan konut inşaatı işi 33 milyon 820 bin 46 TL'ye ihale ediliyor. 

Samsun'da 5 katlı binanın altından geçen sokak görenleri hayrete düşürüyor!

Samsun'un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi'nde 5 katlı binanın altından geçen sokak, görenleri hayrete düşürüyor.

Altındağ Belediyesi gençlik merkezi ve spor alanı inşaatını mühürledi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ Belediyesi’nin gençlik merkezi ile spor alanı inşaatını mühürledi. İlçe belediyesi tarafından mahkemeye gönderildi. Mahkeme yürütmeyi durdurmaya karar verdi.

Ankara Büyükşehir'den Altındağ’ın gençlik merkezine mühür!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Altındağ Belediyesi’nin Karacaören Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi ile aynı yerde inşa edilen Karacaören Spor ve Etkinlik Alanı mühürlendi. 

Altındağ Belediyesi'nden konut taksitlerine 3 ay erteleme!

Çalışmalarına devam eden Altındağ Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyeye yapılan konut taksit ödemeleri 3 ay boyunca ertelendi.

Korkuteli-Antalya karayolu surların altından inşa edilecek alt geçitle bağlanacak!

Büyük İskender'in geçemediği, Korkuteli-Antalya karayolu nedeniyle 1950'lerde yıkılan surlar yeniden inşa edilip, birleştirilecek. Karayolu ise surların altından inşa edilecek alt geçitle bağlanacak.

Altındağ’a yeni spor merkezi kazandırılıyor!

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından 28 bin metrekarelik alan üzerinde dev spor tesisi inşa edildi. Spor tesisinde 2 futbol, 2 tenis, 2 basketbol ve 2 voleybol sahası bulunacak.

Samsun'da apartmanın altından sokak geçiyor! 

Samsun'un İlkadım ilçesinde 5 katlı bir apartmanın altından sokak geçiyor. Sokağı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. 

Murat Kurum: Göçük altından sesler alıyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'da çöken binanın göçüğü altından sesler aldıklarını söyleyerek, "İnşallah oradaki yaralı vatandaşlarımıza da hızlı bir şekilde erişeceğiz." dedi.

Altındağ Belediyesi'nden inşaat sektörüne destek!

İlçedeki çalışmalarına devam eden Altındağ Belediyesi, yatırımcıların önünü açan Altındağ Belediyesi, aldığı bu kararın süresini uzattı.

Altındağ Belediyesi'nden 15.8 milyon TL'ye satılık 77 gayrimenkul!

Altındağ Belediyesi, 12 mahallesinde yer alan 77 gayrimenkuldeki hissesini ihale ile satıyor. İhale 26 Aralık'ta gerçekleşecek...

Evinizin altından fay geçip geçmediğini öğrenin!

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, Bursa'da 7 şiddetinde deprem beklendiğini belirterek, vatandaşların evlerinin altından fay hattının geçip geçmediğini öğrenmesi gerektiğini söyledi.

altından belediyesi Haberi

altından belediyesi

Gerçekleştirilen gecekondu yıkım çalışmalarına mahalle sakinleri ve yıkılan evlerin sahipleri de destek verdi. 37 yıldır Altındağ'da oturan Bircan Ecik de evi yıkılırken destek verenler arasındaydı. Ecik, gecekonduların yıkıldığını yeni yolların yapıldığını söyleyerek, bu çalışmalar sayesinde artık daha rahat edeceklerini söyledi. 


Yıkım çalışmalarına ilişkin bir açıklama yapan Altındağ Belediyesi Başkanı Veysel Tiryaki, imar planı tamamlanan mahallelerde uygulanan planlar ile yolda kalan gecekonduların yıkılarak hem yeni yol açıldığını hem de yolların genişletildiğini söyledi. Tiryaki, 2005'ten 2013 yılının ilk yarısına kadar açılan yeni yolların uzunluğunun 280 KM'ye ulaştığını söyledi. 


Ev yıkmanın hiç de kolay olmadığını söyleyen Başkan Tiryaki, "Kimsenin evini, yuvasını yıkmak arzu ettiğimiz bir şey değil. Kolay da değil. Ancak biz Altındağ Belediyesi olarak yaptığımız hiçbir yıkımda politik olmadık. Birilerinin evini yıkarken, birilerinin...