ankara ev kiraları

ankara ev kiraları

Ankara, Türkiye’de emlak sektöründeki gelişmeleri hem etkileyen hem de etkilenen şehirlerin başında bulunuyor. Yaklaşık 6 milyon nüfusu bulunan Ankara'da emlak fiyatları hızla artıyor.

Ev kiraları neden yükseliyor?

Satış Çözümleri kurucusu, Motto Turkey Yönetim Kurulu üyesi Soner Keleş, kiralık konut talebinde ortaya çıkan artışın ülke genelinde ev kiralarını hızla yükselttiğini değerlendirdi.

Batman'da ev kiraları cep yakıyor!

Batman'da konuta talep artınca kiralar ücretleri de hızla artıyor.  Esnaf Odalar Birliği yönetimi, mülk sahiplerine kira için çağrı yaptı. 

Türkiye'de kira anketi: Katılımcıların yüzde 96,5'i kiralar çok yüksek dedi!

Türkiye'de ev kiralarına ilişkin bir anket yapıldı. Ankete katılanların yüzde 96,5'i Türkiye'de ev kiralarının çok yüksek olduğunu belirtti.

Edirne'de ev kiraları uçtu!

Edirne'de üniversite öğrencileri yüksek konut kiralarına tepkili. Pandemiden önceki ve sonraki fiyatların arasında dev bir fark olduğu belirtiliyor.

İstanbul'da ev kiraları yüzde 50 arttı!

Konut kira fiyatlarında yaşanan artış hız kesmiyor. İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde konut talebinin yükselmesi kiraların yüzde 50 artmasına sebep oldu.

Kiralık ve satılık konut fiyatları fırladı!

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkan Adayı Hakan Akçam, yükselen ev kiralarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşam, konut sektöründe fırsatçılığın başladığını belirtti.

Adana'da ev kiraları 2 kat yükseldi!

Tüm ülkede artan ev kiraları ücretlerinden Adana'da olumsuz bir şekilde etkilendi. Kentteki emlakçılar bölgedeki daire kiraların 2 kat arttığını dile getirdi.

İstanbul'da ev kiraları tavan yaptı!

Ev kira fiyatları son günlerde gündemden düşmüyor. İstanbul'da evlerin kira bedellerini görenler şok oluyor. Bodrum katlarda bile kira fiyatları bin 700 TL'ye ulaştı.

Bursa'da ev kiraları hızla yükseliyor!

Bursa'da ev kiraları rekora koşuyor. Şehirde bin TL'den ucuz ev kalmadı. Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Çelebi, fiyatlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ev kiraları cep yakıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Şeref Oğuz bugünkü köşesinde ev kiralarındaki fahiş yükselişleri kaleme aldı. İşte Şeref Oğuz'un 'Kira zulmünün önüne kim, nasıl geçebilir?' başlıklı yazısı...

Konut kiralarındaki artış küresel problem oldu!

Koronavirüs salgınında ev kiraları rekor seviyelere geldi. Ülke hükümetleri ise kiralardaki bu artış problemini ortadan kaldırmak için çeşitli politikalar için görüşmeler yapıyor. 

Ev kiralarına üst sınır getirilecek mi?

Türkiye’de son zamanlarda kiralık ev fiyatlarında büyük bir yükseliş yaşanıyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde insanlar uygun fiyatlı konut bulmakta zorluklar yaşıyor. Peki öğrenciler ev bulma zorluğunu nasıl aşacak?

Londra'da ev kiralarında sert düşüş!

İngiltere'nin başkenti Londra'da ev kiraları son 11 yılda en büyük düşüşünü yaşadı. 

ankara ev kiraları Haberi

ankara ev kiraları

Döviz kurundaki artış ve enflasyonun doğrudan karşılık bulduğu sektörlerin ilk sırasında emlak yer alıyor. Gazete Duvar'dan Mühdan Sağlam'ın haberine göre; yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip Ankara, Türkiye’de emlak sektöründeki gelişmeleri hem etkileyen hem de etkilenen şehirlerin başında bulunuyor. Şehrin özellikle bazı semtleri, üniversitelere yakınlık, ulaşım, güvenlik gibi nedenlerle fazla tercih ediliyor. Kovid-19 salgını kapsamında uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber, Tunalı Hilmi’de yoğunluk oldu. 

'ALDIĞIM EVİN FİYATI ÜÇ YILDA EN AZ İKİ KAT ARTTI'

Kuğulu Park’ta oturan Mustafa Bey, Ayrancı’da oturuyor, 22 senedir burada yaşıyor. "Son dönemde konut fiyatları ne durumda sizce", sorusunu; "Çok zor, Allah herkesin yardımcısı olsun. Ben 2018’de ev aldım. İnanın şimdi bu evi almam mümkün olmazdı. Evim 35-40 yaşında. Geçen binamızda bir ev satıldı, benim evim gibi. Benim beş...