antalya 2b araziler için ek süre

antalya 2b araziler için ek süre

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi. Köse, “2B arazisi bulunan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak bu arazileri alabilecek” dedi.

2B tapu nedir?

Türkiye sınırlarında bulunan, orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış araziler yatırımcılar için satışa çıkıyor. Peki 2B tapu nedir? 2B arazilere başvurular nasıl yapılıyor? İşte tüm merak edilenler...

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait arsa ve araziler kiraya verilerek değerlendiriliyor!

Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, vakfa ait arsa ve arazilerin kiraya verilerek, yapım karşılığı kiralama, kat karşılığı inşaat yöntemleriyle değerlendirilerek gelir elde edildiğini belirtti..

2B araziler için son gün 30 Kasım!

Kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış, bir daha geri kazanılamayan ve ıslah edilemeyen arazilere 2B araziler deniyor. 2b arazisindeki "2B", 6831 Sayılı Orman Kanunu'nun 2. maddesinin B bendi için kullanılan bir kısaltma olarak ifade ediliyor. 

2B araziler için son şans!

Maliye Bakanlığı, 136 bin vatandaşın yararlanabilmesi ve 2B ile ilgili sorunların ortadan kaldırılabilmesi için ikici kez süre uzatımına gitti. 

Kağıthane'deki 2B arazileri imara açıldı!

Kağıthane'de bulunan 2B olarak bilinen orman özelliğini yitirmiş araziler yapılaşmaya açıldı. Kağıthane 1. Etap Uygulama İmar Planı Kağıthane Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

2B araziler için emsal karar!

İstanbul Çatalmeşe Mahallesi'nde bir işadamının 2B arazisi üzerinde bulunan çiftliği için açtığı davada emsal karar verildi...

Antalya Döşemealtı'ndaki 2B arazi sorunu mecliste!

Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki 2-B arazilerinde yaşanan tapu sorunu meclis gündemine taşındı. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

2B arazileri için 6 ay ek süre verildi!

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi. Köse, “2B arazisi bulunan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak bu arazileri alabilecek” dedi.

2B araziler için 145 bin kişi hiç başvuru yapmadı!

Orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışına ilişkin 2012'de yürürlüğe giren kanunda sürenin üç kez Bakanlar Kurulu kararı ile bir kez de kanunla uzatılmasına rağmen düzenlemeden yararlanmak için 145 bin kişi hiç başvuruda bulunmadı. 20 bin hak sahibi ise taksitlerini aksattı.

Kandıra'daki 2B araziler ne olacak?

2/B arazilerinin köylüye verilmesi noktasında yaşanan sıkıntılara değinen Kandıra’ya bağlı Seyitaliler Mahallesi Muhtarı Ahmet Balık “Arazilerin ortalama 3/10 bin TL dönüme bedel isteneceği belirtiliyor. Bu bedeli köylü ödeyemez." dedi.

2b arazilerinin korunması!

2b arazileri orman alanları dışına çıkarılmış ve bir daha geri kazanılamayacak olan araziler olarak karşımıza çıkıyor. İşte, 2b arazilerinin korunması!

2b arazi bölgeleri!

2b araziler genellikle rantı yüksek illerde karşımıza çıkıyor. 2b'lerin büyük kısmı zeytinlik, narenciye alanları ve otlaklardan oluşuyor. İşte, 2b arazi bölgeleri!

2b işgalcileri ecrimisil ödeyecek mi?

6831 sayılı Orman Kanununun değişik 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (B) bendine göre orman sınırları dışına çıkarılmış araziler 2b olarak biliniyor. Peki, 2b işgalcileri ecrimisil ödeyecek mi?

antalya 2b araziler için ek süre Haberi

antalya 2b araziler için ek süre

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 2B arazilerinin satışı ve ödemelerini aksatanlar için süre 6 ay uzatıldı.

Türkiye Varlık Fonu Kurulması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair kanun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Kanunun 64'ncü maddesinde yer alan ve özellikle Antalya'da birçok vatandaşı ilgilendiren 2B arazilerinin satışı ve ödeme süresi 6 ay uzatılmış oldu.

Başvuru yapan arazisini alacak

Türkiye'de en fazla 2B arazisinin bulunduğu şehirlerden birisinin Antalya olduğunu belirten Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi. Köse, “2B arazisi bulunan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak bu arazileri alabilecek” dedi

 Kapsam alanı genişletildi

Milletvekili Köse, “Ayrıca, daha önce 2B arazilerini almak için başvuru yapmış fakat ödemelerini aksatmış...