antalya konut fiyatları 2021

antalya konut fiyatları 2021

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, konut sektörünü ve Antalya'daki konut talebini değerlendirdi. Sert, Antalya'nın inşaat sektöründeki yeni cazibe merkezinin Aksu ilçesine bağlı Altıntaş bölgesi olduğuna da dikkati çekti.

İzmir ve Antalya'da konut fiyatları rekora koşuyor!

Emlakjet, Jetsat hizmetini İzmir ve Antalya'da da hayata geçirdi. Emlakjet tarafından hazırlanan verilere göre; İzmir'de pandemi sürecinde konut talebi 2 kattan fazla artarken, Antalya'da da konut fiyatları rekora koşuyor.

Konut fiyatları yüzde 29.2 arttı!

Merkez Bankası'nın açıkladığı verilerine göre, Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 29.2 oranında arttı. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerine ilgi artarken, gözde şehir Antalya oldu.

Satılık konut fiyatları en çok bu şehirde arttı!

Gayrimenkul piyasasının nabzını tutan Hürriyet Emlak Ekim 2020 Emlak Endeksi yayınladı. Verilerde; bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında Gaziantep, Antalya, Eskişehir, Çorum -ve Sakarya geliyor. Son 1 yıl içerisinde 5 büyük ilde hareketlilik yaşandı.

Konut fiyatları bu illerde zirve yaptı!

Kampanyalar ve kamu bankalarının düşük faizle konut alımını cazip hale getirmesi 10 büyükşehirde konut fiyatlarını yükseltti. Son bir senede nüfusun en yoğun olduğu 10 şehirde  konut değeri en çok artan ilk üç il Antalya, Gaziantep ve İzmir oldu. Bu üç kente göç artışı da hızlandı.

Konut fiyatları koronavirüse yenilmedi!

Endeksa.com, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'da konut fiyatlarında son bir yıldaki değişimi inceledi. Buna göre en yüksek artış yüzde 46 ile Ankara Ayaş'ta çıktı. İstanbul'da en yüksek artış yüzde 28,2 ile Beykoz'da yaşandı. Korona fiyatları etkilemedi...

Antalya'da satılık konut fiyatları yüzde 13.91 arttı!

Antalya'da Mayıs 2020 sonu itibarıyla satılık konut fiyatlarında, son bir yılda yüzde 13.91 artış yaşandı. Konutlarda ortalama metrekare fiyatı ise 2 bin 375 lira oldu.

4 büyük ilde konut fiyatları arttı!

Endeksa verilerine göre, kasım ayında Ankara hariç İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa’da konut fiyatları arttı. 4 ilde yaşanan bu artış Türkiye'de konut fiyatlarında da yüzde 0,09’luk artışa yol açtı.

Antalya’da konut fiyatları son 1 yılda yüzde 18.67 değer kazandı!

Antalya’da konut fiyatları son 1 senede yüzde 18.67 oranında değer kazandı.  Şehir genelinde ortalama konut fiyatı 264 bin 480 TL olarak belirlendi.

Antalya'da konut fiyatları en çok bu ilçelerde arttı!

Turizmin başkenti haline gelen Antalya'da konut fiyatları yüzde 20 artış kaydetti. Konut fiyatlarında metrekare birim fiyatları ortalama 2200 TL'ye ulaştı.

Antalya'da konut fiyatları 1 yılda yüzde 18 arttı!

Endeksa verilerine göre Antalya genelinde konut fiyatları son 1 yılda yüzde 18 oranında artış gösterdi...

Konut fiyatları son 6 ayda yüzde 5,3 arttı!

Hürriyet Emlak Nisan 2018 Emlak Endeksi verilerine göre, satılık konut fiyatları son 6 ayda yüzde 5,3 arttı. Satılık konutların metrekare fiyatları en çok Antalya, İzmir ve Bursa’da yükseldi..

Konut fiyatları düşmeyecek, artacak!

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, gündemde merak edilerek konuşulan konut fiyatları hakkında değerlendirmeler yaptı. 

Antalya'da konut fiyatları Türkiye'yi 3'e katladı! 

Hürriyet Emlak Genel Müdürü Hakan Çelik, Türkiye genelinde konut fiyatlarında yüzde 6 büyüme yaşanırken Antalya’da bu oranın yüzde 19 olduğunu açıkladı. 

antalya konut fiyatları 2021 Haberi

antalya konut fiyatları 2021

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, uzun bir süreden beri inşaat sektörünün krizle karşı karşıya olduğunu, sektörde 5 sene bu yana her geçen gün karlılık oranının gerilediğini belirtti. Dünya Gazetesi'nden Esra Köksal Tarı'nın haberine göre; Antalya'da inşaat satış fiyatlarının oturmadığına dikkat çeken Sert, bazı kentlerdeki inşaat sektöründeki metrekare birim satış fiyatlarının Antalya'nın daha da üzerinde olduğuna dikkat çekti. Doğası, denizi ile dünyanın en güzel şehri şeklinde belirtilen Antalya'nın satış fiyatlarının daha da değerli olması gerektiğini öngördüklerini dile getiren Atılgan Sert, şöyle konuştu:

"Satış değerinin yükselmesi içinde vatandaşın alım gücü yükselmeli. Antalya'da fiyatların her geçen gün arttığını düşünüyorum. Bunların birinci sebebi inşaat maliyetlerine gelen zamlar. Geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığınız zaman aynı malzemelerde yüzde 110 gibi artan fiyat artışları var....