arazi fiyatlarının en çok arttığı iller

arazi fiyatlarının en çok arttığı iller

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile beraber Türkiye genelinde son 1 senede konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları da yüzde 24 arttı. Peki arsa ve arazi fiyatları en çok hangi illerde arttı?

ABD'nin en büyük toprak sahibi Bill Gates neden bu kadar arazi aldığını anlattı!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan BillGates, komplo teorilerine de konu olan büyük arazi yatırımlarına ilişkin sessizliğini bozdu; satın almaların iklimle alakalı olmadığını, yatırım grubunun böyle tercih ettiğini belirtti.

Altın fiyatlarında 19 yılın en yüksek kazancı!

2020 yılını yüzde 56,4 artışla 454,1 liradan tamamlayan gram altın, 19 yılın en yüksek kazancını sağladı.

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi!

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine düştü. İkincil konut fiyatları 2016'dan beri ilk kez metrekare başına bin doları aşmadı.

Yabancılar ilk 6 ayda 3.1 metrekare arazi satın aldı!

Yabancılar, Türkiye'de 2020'nin 6 ayında 3 milyon 141 bin 911 metrekare arazi satın aldılar. En çok arazi satın alanlar Almanlar olurken, konut alımında başı İran çekti.

Konut fiyatlarının en çok arttığı il hangisi?

Bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 53,5 ile Gaziantep geldi...

1915 Çanakkale Köprüsü arsa fiyatlarını artırdı!

1915 Çanakkale Köprüsü, Çanakkale'de gayrimenkul fiyatlarını en az ikiye katladı. Simgelerin köprüsü gayrimenkul fiyatlarına doping oldu.

Petrol fiyatları 21 yılın en düşük seviyesinde!

Dünyada ham petrol depolama kapasitesinin hızla dolmasının etkisi ile düşüşünü sürdürdü ve 21 yılın en düşük seviyesine indi.

Erden Timur: Avrupa pazarında konut fiyatlarını değiştireceğiz!

Türkiye’de tasarladıkları modüler evleri yurt dışına götüeceklerini ifade eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, "Avrupa’da en yüksek maliyet kalemi olan işçilik giderlerini azaltarak, konut fiyatlarını değiştireceğiz" diye konuştu...

Hong Kong’da konut fiyatlarının yüzde 10 düşmesi bekleniyor!

Birkaç aydır devam eden protestolar nedeniyle dünyanın en pahalı konutlarının bulunduğu Hong Kong’da konut fiyatlarının yüzde 10 düşmesi beklenirken

Konut fiyatlarının en fazla düştüğü ülke Türkiye oldu!

IMF verilerine göre, dünyada reel konut fiyatlarının yıllık bazda en fazla düştüğü ülke yüzde 14.44’lük oranla Türkiye oldu. 

İstanbul-İzmir Otoyolu arazi fiyatlarını artıracak!

İstanbul ile İzmir arasını 3.5 saate indirecek olan İstanbul-İzmir Otoyolu geçtiği bölgelerde arazi fiyatlarını artıracak. 30 milyar TL'ye mal olacak projenin bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Yol projeleri ve kaçak villalar arazi fiyatlarını uçurdu!

Emlak komisyoncusu ve mülk bilirkişisi İsa Demir, boş tarım arazilerine yapılan yatırımları kaleme aldı. Demir, İstanbul'un köylerindeki boş alanlarda fiyatların uçtuğunu kaydetti.

Ev almanın en avantajlı dönemi!

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut sektörüyle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi. Maliyetlerdeki artışların konut fiyatlarına yansıyacağını söyleyen Elmas, ''Ev almanın en avantajlı dönemini yaşıyoruz” dedi.

arazi fiyatlarının en çok arttığı iller Haberi

arazi fiyatlarının en çok arttığı iller

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile beraber tüketicilerin gayrimenkul tercihleri de değişiklik gösterdi. Ofis tarafında daha küçük metrekareye sahip az katlı ofisler ön plana çıkarken, konut yatırımlarında ise balkonlu ve müstakil evler ön plana çıkıyor. Kalabalık alanlarda konut yatırımları yerine arsa satın alarak kendisine konut inşa ettirmek isteyenlerin sayısının oldukça artması ile de arsa ve arazi fiyatları da arttı. Ülkemizde son 1 senede konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları ise yüzde 24 oranında arttı; ortalama arsa metrekare fiyatı da  701 TL, arazi metrekare fiyatı 51 TL oldu. 3 büyük şehir içinde arsada lider Ankara, arazide ise lider İzmir oldu.

Değer değişiminde arsada lider Ankara, arazide ise İzmir oldu

Ön plana çıkan 3 büyük kentteki arsa ve arazi fiyatlarındaki değer değişiminde arsada lider...