28 / 01 / 2023

arpa fark ödemesi

arpa fark ödemesi

Buğday ve arpada fark ödemesi desteğinin açıklanmaması ve TMO ucuz arpa ve mısır satışlarının başlamaması birçok soruna neden oldu. Çiftçiler dört gözle düşük fiyat ve destek bekliyor. İşte ayrıntılar...

Çiftçiler dikkat! Fark ödemesi desteği resmen açıklandı! Hemen şartlara bakın!

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2022 yılı yaş çay ürünü için fark ödemesi desteğini açıkladı. Peki yeşil çayda fark ödemesi desteği ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Çiftçilere fark ödemesi müjdesi! O ürünlere fark ödemesi yapılacak! Şimdi bakın!

Türkiye tarım havzalarında üretim ve destekleme modeline göre fark ödemesi desteğinin uygulama esasları bu tebliğ ile belli oldu. İşte ayrıntılar...

Çiftçiler düşük fiyat ve destek bekliyor! Buğday ve arpada fark ödemesi yapılacak mı? 

Buğday ve arpada fark ödemesi desteğinin açıklanmaması ve TMO ucuz arpa ve mısır satışlarının başlamaması birçok soruna neden oldu. Çiftçiler dört gözle düşük fiyat ve destek bekliyor. İşte ayrıntılar...

2022 hububat desteği ne kadar? Hububat fark ödemesi 2022 ne kadar?

Hububat desteği ne zaman verilecek? 2022 hububat desteği ne kadar? Hububat Fark Ödemesi 2022 ne kadar? sorular sorulmaya devam ediyor. İşte detaylar!

Müteahhitlere ikinci fiyat farkı ödemesi kapıda! 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, inşaat sektörü için dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve ikinci fiyat farkı ödemesinin kapıda olduğunu belirtti. 

İnşaat sektörüne kur farkı müjdesi!

Kamu ihalelerinde Türk Lirası ile sözleşme yapan ve dövizdeki yükseliş sebebiyle sorun yaşayan inşaat şirketlerine kur artışı dikkate alınarak fiyat farkı ödemesi yapılacak.

Müteahhitlere kur farkı ödemesi Meclis gündeminde!

Geçtiğimiz sene temel inşaat maliyetlerinde yüzde 200’ü aşkın artış yaşadıklarına dikkat çeken müteahhitler merakla fiyat kararnamesini bekliyor. 

Müteahhitlere fiyat farkı ödeme müjdesi!

Kamu İhale Kurumu'ndan kamu müteahhitlerine müjdeli haber geldi. Yapılan yönetmelik değişikliğiyle artık kamu kaynaklı gecikmelerde müteahhitlere fiyat farkı ödemesi yapılması kabul edildi. 

SGK emeklilere fark ödemesi yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) emekli sandığı emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 2 milyon 14 bin 79 kişiye, fark ödemesi yapacağı bildirildi.

Şerefiye bedelini kimin ödemesi gerekir?

Tek bir çatı altında bulunan oda sayısı; alan genişliği gibi aynı özelliklere sahip dairelerin fiyatlarının birbirinden farklı olması, şerefiye bedelinden kaynaklanıyor. Peki, şerefiye bedelini kimin ödemesi gerekir?

Kelebek yeni koleksiyonlarıyla İSMOB’da fark yarattı!

Kelebek yeni koleksiyonlarıyla İSMOB’da fark yarattı. Türkiye’nin köklü mobilya markası Kelebek, ‘sade’, ‘fonksiyonel’ ve ‘modüler’ konseptiyle ortaya çıkardığı yeni koleksiyonlarıyla ‘İstanbul Mobilya Fuarı-İSMOB’da fark yarattı.

İmar değişikliğinde arsa değeri azalana kayıp ödemesi yapılacak!

Rant düzenlemesinin kamuoyuna yansımayan yönleri de ortaya çıkmaya başladı. HABERTÜRK’ün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan edindiği bilgiye göre imar değişikliklerinde arsasının değeri azalan vatandaşa, değer kaybı ödemesi yapılacak

Rant vergisinin ödemesi 10 yıla yayılacak!

İmar planı değişikliği nedeniyle arsa değeri artandan yüzde 100’e kadar vergi almaya hazırlanan devlet, zarar eden vatandaşın mağduriyetini de giderecek. Rant vergisinin ödemesi 10 yıla yayılacak

arpa fark ödemesi Haberi

arpa fark ödemesi

Buğday ve arpada fark ödemesi desteğinin açıklanmaması birçok soruna neden oldu. Geçtiğimiz sene 100 lira fark ödemesi desteği verilirken, çiftçinin bu destekten faydalanabilmesi için faturalı satış gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Fakat mevcut durumda çiftçinin ürününü faturalı satması halinde stopaj ve borsa tescil gideri ile birlikte 150 TL masrafı bulunuyor. Yani 100 liralık fark ödemesi desteğinin artırılmaması halinde stopaj vergisi ile tescil gideri için 150 TL harcama yapılması gerekiyor. 

Peki buğday ve arpada fark ödemesi yapılacak mı? İşte ayrıntılar..

Tarımdanhaber'de yer alan habere göre; çiftçiler için buğday ve arpada yapılan fark ödemesinin artırılmaması, aradaki masraf sebebiyle, faturasız alışveriş yapan tüccarların tercih edilmesine neden oluyor. 

Bu durum devletin bu ürünlerden vergi alamamasına ve vergisini ödeyerek iş yapmak isteyen üretici ve tüccarların da iş yapamamasına sebep...