arsa fiyatı belirleme

arsa fiyatı belirleme

Bir arsanız var ve satmak istediğinizi farz edelim. Ne kadara satmanız gerektiğini bilmiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz. Bir arsanın fiyatı nasıl belirlenir, detayları...

OSB'lerde arsa satış bedellerine yüzde 25 sınırı nedeniyle teminatlar düştü!

OSB'lerde arsa satış fiyatı, maliyetin yüzde 25 fazlasıyla sınırlandırılınca ucuzladı. Arsaların ucuzlaması, OSB’lerde faaliyet gösteren mevcut sanayicileri zor duruma soktu...

Sancaktepe'de arsa fiyatları yüzde 120 arttı!

Ulaşım imkanları ile dikkatleri çeken Sancaktepe‘de arsa fiyatları son 4 yılda yüzde 120 arttı. İlçede ortalama arsa metrekare fiyatı 2.040 TL...

İstanbul'da arsa fiyatı dünya ile yarışıyor!

Dünyada arsası en pahalı 5 şehirden birinin İstanbul olduğunu belirten KLK Yapı Başkan Yardımcısı Atakan Kulak, bu durumun maliyeti artırdığını söyledi. Kulak, “5 dönüm için 20 milyonu gözden çıkarmanız gerek” dedi.

Çanakkale Gelibolu'da arsa fiyatları 2 yılda 4 kat arttı!

Çanakkale Boğazı Köprüsü güzergahındaki Gelibolu ilçesi, gayrimenkul açısından altın çağını yaşıyor. İlçede, son iki yıl içinde imarlı arazilerin fiyatı dört kat arttı. İstanbullu yatırımcılar arayış içine girerken, arsa sahipleri beklemeyi tercih ediyor.

Antalya OSB'nin arsa metrekare fiyatları yeniden düzenlendi!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin arsa metrekare fiyatları, arsa ve alt yapı maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle yeniden düzenlendi. Yeni arsa metrekare fiyatı mevcut alanlar ve 5. tevsi alanda yapılacak yeni tahsislerde geçerli olacak.

Arnavutköy Taşoluk'ta 504 metrekare arsa fiyatı milyon doları aştı!

İstanbul'un bir numaralı rant bölgesi haline gelen 3. köprü ve 3. havalimanına yakın civardaki arsa fiyatları rekor düzeyde arttı. Arnavutköy Taşoluk'ta 504 metrekare arsa 3 milyon 500 bin liradan satılıyor.

Emlak Konut arsa ve ticari ünite açık artırma ihalesi 28 Ocak'ta!

Emlak Konut GYO arsa ve ticari üniteler açık artırma ihalesi 28 Ocak 2016 tarihinde yapılacak. İhale kapsamında satışa sunulan arsaların başlangıç fiyatı 18 bin TL olarak belirlendi.

Antalya OSB’de arsa fiyatları yeniden düzenlendi!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsaların metrekare fiyatı, arsa ve alt yapı maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle yeniden düzenlendi. Antalya OSB Yönetim Kurulu, 60 dolar olan arsa metrekare birim fiyatını 95 dolar olarak revize etti.

AOSB yeni arsa fiyatları!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) arsa metrekare fiyatları, arsa ve alt yapı maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle yeniden düzenlendi. Yeni arsa metrekare fiyatı mevcut alanlar ve 5. tevsi alanda yapılacak yeni tahsislerde geçerli olacak.

Greenist projesinde arsa fiyatı ev!

İstanbul Bahçelievler’de 174 dairelik konut projesi Greenist’le inşaat sektörüne giriş yapan Saray Grup, Greenist konutlarında fiyat artışına gitmedi, arsa fiyatına ev satmaya devam ediyor.

Arsa fiyatları neden yüksek?

Öncelikle doğru soruyu sorduğumuzdan emin olalım. Gayrimenkul geliştirmecilerinin arsa fiyatlarının yüksekliğini söylemesi için bir arsa “satış fiyatı” ve “işlem” gerekliliğini unutmayalım. Peki bunlar gerçekten var mı?

Beylikdüzü Kalekent satış fiyatı!

Toplam 100 bin metrekare arsa üzerinde yükselen proje İstanbul 'un Beylikdüzü İlçe' sinde hayata geçiriliyor. Beylikdüzü Kalekent satış fiyatı kapsamında daireler 240 bin TL'den başlıyor.

Emlak Konut Kayabaşı 5. etap ihalesine 1 milyar 72 milyon lira teklif!

Emlak Konut'un iptal ettiği Kayabaşı 5. etap ihalesinin ikincisinde teklif 1 milyar 72 milyon lira oldu. Arsa fiyatı 68 milyon lira azalıp 407 milyona, Emlak Konut'un payı da yüzde 38'e indi.

arsa fiyatı belirleme Haberi

arsa fiyatı belirleme

Bir arsanın fiyatı nasıl belirlenir?

Arsalar, belediyenin imar uygulaması alanına giren toprak parçası olup yapılaşmaya müsait alanlardır. Bir arsanın fiyatı, bir kaç özellik göz önünde bulundurularak belirlenir. Öyleyse bir arsanın fiyatı nasıl belirlenir?


Bir arsanın fiyatı nasıl belirlenir?

- Toplam arsa alanı büyüklüğü (net ve/veya brüt parsel alanı), 

- Arsa payı ve mülkiyet yapısı (hisseli veya tek malik vs), 

- Yeri, bölgesi, konumu, çevre gelişimi, komşuları, yol bağlantıları, ulaşım imkanlarýndan yaralanma ve ulaţýlabilirlik durumu, gelecekte geliţim gösterme potansiyeli, manzarasý gibi özelikleri,

- Fiziksel özellikleri, yani boyutu, köţe etkisinde olup olmamasý, yola bakan cephesinin uzunluklarý gibi ţekilsel unsurlar, topografyası, zemin durumu, genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkanları, 

- İmar durumu, kullanım biçimi, imar hakları ve sağladıkları, 

- Satış şartları (peşin , vadeli gibi..),

- Arazi kullanım kısıtlamaları olup olmadığı, varsa...