atıl arazi kiralanması

atıl arazi kiralanması

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, atıl durumdaki hazine ve şahıs arazilerinin arazi bankacılığıyla kiralanarak üretime kazandırılması gerektiğini söyledi.

Atıl araziler, arazi bankacılığıyla kiralanarak üretime kazandırılmalı!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, atıl durumdaki hazine ve şahıs arazilerinin arazi bankacılığıyla kiralanarak üretime kazandırılması gerektiğini söyledi.

Atıl araziler üretmek isteyene verilecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından parçalanan ve kullanılmayan atıl tarım alanlarının üretime kazandırılması amacıyla gerçekleşen çalıştayda “Arazi Edindirme Kurumu”nun kurulması da gündeme geldi.

Atıl tarım alanları için arazi bankacılığı çözümü!

Yeni Ekonomi Programı kapsamında atıl tarım alanlarının üretime kazandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda arazi bankacılığı sisteminin kurulması amacıyla altyapı düzenlemesi yapılacak.

Murat Kurum: Atıl arazileri sektörlerimize kazandıracağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Hazine'ye ait ne kadar atıl arazi varsa, ne kadar kullanılmayan arazi varsa biz bunu sektörlerimize kazandıracağız. Tarım sektörüne, turizm sektörüne, sanayicimize kazandıracağız" dedi...

Arazi bankacılığı modeli ile araziler üretime kazandırılacak!

Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programına göre, sözleşmeli üretim ve arazi kiralama gibi yöntemlerle tarımsal işletmelerde ölçekler büyütülecek. Arazi bankacılığı dahil çeşitli modellerle atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması hedefleniyor.

Bartın'daki 20 yıllık atıl otel turizme kazandırıldı!

Bartın'ın Ulus ilçesinde bulunan arazi anlaşmazlığı nedeniyle 1998'den beri atıl durumda bulunan otel, turizme kazandırıldı.

Arazi bankacılığı modeli geliyor!

2018-2020 dönemini kapsayan Yeni Orta Vadeli Program'a (OVP) göre, "arazi bankacılığı" gibi modellerle atıl tarım arazileri üretime kazandırılacak.

Atıl kamu arsa ve binaları değerlendirilecek!

Maliye Bakanlığı, vergi dışı gelirleri artırmayı amaçlayan yeni bir paket üzerinde çalışıyor. Pakette, özelleştirme kapsamı dışında bulunan kamu kuruluşlarının arsa, arazi, bina gibi atıl varlıklarının değerlendirilmesine ağırlık verilecek.

Uzun süredir kullanılmayan araziler devlet eliyle kiraya verilecek!

Sahipleri tarafından uzun süredir kullanılmayan araziler, devlet tarafından kiraya verilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Bu düzenleme ile atıl arazi kalmayacak." dedi.

Milli Emlak, Hatay'da 49 yıllığına tarla ve arazi kiralıyor!

Milli Emlak, Hatay Merkez ve Hatay Hassa'da 49 yıllığına hali arazi, tarla ve ham toprak kiralıyor

Ümraniye'de 2.4 milyon TL'ye satılık arazi!

Ümraniye Çekmeköy'de 2 milyon 407 bin TL'ye arazi satılacak. Satış, 12 Ekim Cuma günü 23:00-23:10 saatleri arasında yapılacak

Atıl durumundaki araziler ekonomiye kazandırılacak!

Atıl durumda bekleyen ve tapuda herhangi bir tescili olmayan araziler ekonomiye kazandırılıyor

Fethiye'de arazi spekülasyonu mu yapılıyor?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Emek Kaplangil, Fethiye depremi sonrası arazi fiyatları ile ilgili Fethiyelilerle görüşmesini kaleme aldı. İşte o yazı!

atıl arazi kiralanması

atıl arazi kiralanması atıl arazi kiralanması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB'da düzenlenen Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı'nın açılışında konuştu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte üretimin, tarımın ve ticaretin nasıl artırılacağına yönelik istişarelerde bulunacaklarını açıkladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; tarım ve hayvancılığın ihmal edilmemesi gereken bir alan olduğundan bahseden Hisarcıklıoğlu, dünyada orta gelir grubunun büyüdüğünü ve tüketimin giderek daha çok arttığını kaydetti.

Türkiye'nin çevre coğrafyasında 2 milyar kişinin yaşadığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, 500 milyar dolarlık gıda, tarım ve hayvancılık ürünü ithal edildiğini kaydetti.

Türkiye'nin elinde "müthiş bir imkan" bulunduğundan bahseden Hisarcıklıoğlu, "Tüm bu coğrafyayı biz doyurabiliriz. Böylece hem para hem de stratejik güç kazanırız. Dünyayı doyuran kim ise dünyanın lider ülkesi de odur. Dünya gıda pazarı 1,5...