Trabzon Öğretmenevi'nin temeli atılıyor!

Trabzon Öğretmenevi'nin temeli atılıyor!Toplam 6 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan Trabzon Öğretmenevi projesinin temeli atılıyor.


 

Toplam 6 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan ve 17 bin metrekare inşaat alanının olduğu öğretmenevi ile ortaokulun kurulacağı alanın kazı çalışmaları tamamlanıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre 3 aydan beri süren kazı çalışmalarında toplam 53 bin metreküp taş ile 51 bin metreküp toprak hafriyatın çıkartılması sağlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalar yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tarihi Karagöz Meydanını yeniden Trabzon’a kazandırmak için uzun zamandır çalıştıklarını belirtti. Söz konusu alanda Cudibey Ortaokulu ile Trabzon Öğretmenevinin bulunduğunu söyleyen Gümrükçüoğlu, “Buraya 150 yataklı öğretmenevi ile 36 derslikli Cudibey okulunu yapacağız. Bu tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevini yıkarak burayı kentsel meydan olarak yeniden düzenleyeceğiz. Böylece Trabzon şehir merkezine ikinci bir kent meydanı kazandırmış olacağız. Bu alanın altının otopark olarak düzenlenmesi yönünde de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hem yeni okul ve öğretmenevi hem de yeni kent meydanı şimdiden şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.