avmlerde tl dönemi

avmlerde tl dönemi

Sabah Gazetesi yazarlarından Sinan Özedincik Ayaydın- Miroglio Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın ile bir röportaj gerçekleştirdi. Yalçın Ayaydın perakende sektörünü değerlendirdi.  

AVM ve markalar henüz TL'de anlaşamadı!

Sözleşmelerde Türk Lirası dönemi getiren tebliğ görüşe açıldı. Fakat AVM ve markalar arasında henüz bir anlaşmaya varılmış değil.

AVM’lerde uygun kurla TL’ye dönüş pazarlığı!

Beta Ayakkabı Genel Müdürü Barbaros Akyıldız “Bugünkü kurdan geçilecekse bunun çok fazla bir anlamı olmayacak” dedi.

AVM'lerde TL dönemi memnuniyet verici!

Sabah Gazetesi yazarlarından Sinan Özedincik Ayaydın- Miroglio Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın ile bir röportaj gerçekleştirdi. Yalçın Ayaydın perakende sektörünü değerlendirdi.  

TOKİ'den 6 bin 476 TL peşinatla ev fırsatı!

Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 6 yeni kampanyaya daha başladı. TOKİ'nin başvuru dönemi Kasım ayı itibariyle sona eren projelerinden 6 bin 476 TL peşinatla konut sahibi olmak mümkün.

5 maddede gayrimenkul sözleşmelerinde döviz yasağı!

Döviz cinsinden ve dövize endeksli sözleşmelerde TL dönemi başladı. Peki, alınan döviz yasağı kararı kimleri ilgilendiriyor? Kimler gayrimenkulde döviz kullanımına devam edebilecek?

Gayrimenkul sözleşmelerinde döviz dönemi bitti!

Gayrimenkul sözleşmelerinde TL dönemi resmen başladı. TL ile sözleşme için taraflar arasında anlaşma sağlanamazsa 2 Ocak 2018 öncesindeki sözleşmeler için 2 Ocak Merkez Bankası efektif kuru dikkate alınacak..

TL'ye dönüş kuru belli oldu!

Sözleşmeleri TL'ye çevirme esaslarına yönelik tebliğ Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.  Artık kira, satış, danışmanlık vb sözleşmeler TL ile yapılacak.  İşte TL ile sözleşme dönemi detayları... 

TL ile sözleşme dönemi başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı bugün Resmi Gazete'de yayınladı. Karar ile birlikte sözleşmelerde TL dönemi başladı. 

 8 soruda gayrimenkulde TL dönemi!

Cumhurbaşkanı kararı ile, ev, dükkan, mağaza, işyeri alım satımı ve kiralamalarının dövizle yapılması geçtiğimiz haftalarda yasaklandı. Bugün karar Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. 

TOKİ Sivas Divriği 2. Etap'ta teslim dönemi sona eriyor!

TOKİ Divriği projesinde yer alan konutlar için teslim dönemi bugün itibariyle sona eriyor. Projedeki konutların fiyatları 89 bin 429 TL ile 170 bin 914 TL arasında değişiyor.

Kiralamada TL dönemi sektörde büyük ses getirdi!

Cumhurbaşkanı kararı ile, ev, dükkan, mağaza, işyeri alım satımı ve kiralamalarının dövizle yapılması yasaklandı.

Kirada TL dönemi sektörde bayram havası yarattı!

Dövizle kiraya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müdahale etti. Buna göre dövizle yapılan işlemlerin tamamı bir ay içerisinde TL’ye dönecek. Kur kıskacından çıkmaya hazırlanan sektörlerde ise tam bir bayram havası var.

Kira ödemelerinde TL dönemi sektörü sevindirdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli çalışmaların yapılacağına yönelik açıklamaları sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılandı...

Elazığ Karakoçan'da kirada TL dönemi başladı!

Elazığ'da, yüzde 90'ı gurbetçi ailelerden oluşan Karakoçan'da 900 esnaf ile vatandaşlara kira bedellerinin Türk lirası üzerinden alınması için çağrı yaptı.

Kira beyannamesi 2018 dönemi bitti mi?

1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında konutunu kiraya vererek 3 bin 900 TL'den, iş yerini kiraya vererek ise 30 bin TL'den yüksek kira gelir sahibi olanların kira beyannamesi dönemi 2018 bitti mi?

avmlerde tl dönemi

avmlerde tl dönemi avmlerde tl dönemi

Sabah Gazetesi yazarlaraından Sinan Özedincik bugünkü köşesinde ''Alınan kararlar bizi düze çıkartacak'' başlıklı yazısını yayınladı. İşte o yazı... 

Perakende sektörü bugünlerde hareketli günler geçiriyor. Ciroları artıyor. Özellikle yabancı turistlerle birlikte AVM'lerde alışveriş hareketliliği yaşanıyor. Bu hafta bir araya geldiğimiz 40 yıllık tekstilci Yalçın Ayaydın önümüzdeki aylarda piyasaların normale doğru döneceğimizi belirtti. Ayaydın- Miroglio Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın özellikle son dönemde Başkan Erdoğan ve Maliye Bakanı ve Hazine Bakanı Albayrak'nın olumlu adımlarıyla beraber zorlukların yavaş yavaş aşılacağına, bununla beraber alınan yeni kararlarla, 2019'dan itibaren toparlanacağımız bir yıl olacağına inandığını anlattı:

"Coğrafi ve stratejik konumu gereği, Türkiye çok önemli bir geçiş yolu. Turizmin, tekstil sektörüne yıl boyunca sağladığı olumlu katkı aşikâr. Bu noktada hedefimiz, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist potansiyelini avantaj olarak...