Bakan Zeybekci

Bakan Zeybekci

ESBAŞ ve ALSER'in protokol törenlerine katılan Bakan Zeybekci, Turizm Ticaret Serbest Bölgesi için 5 bakanın Ankara'da görüştüğünü dile getirdi, "En iyisini biz yapacağız" dedi

TOKİ Denizli Çameli'de talep toplayacak!

Denizli Genelinde ve Çameli'de Bakan Zeybekçi'nin girişimi ile başlatılan TOKİ Konutları projesi arsası imar planı hazırlandı.

Nihat Zeybekçi: Bazı bankalar arka kapıdan faiz pazarlığı yapıyor!

Bakan Zeybekci, bazı bankaların müşterileriyle "Arka kapıdan faiz pazarlığı" yaptığını belirterek "Bunları biliyoruz. Faizleri çok üst seviyelere çıkararak, bankacılığa yakışmayan, tefeci mantığı ile insanların zayıf anlarında onların zafiyetlerinden faydalanıyorlar" dedi.

Bakan Işık'tan inşaat sektörüne çağrı: Yerli malı kullanın!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "İnşaat mühendislerimizden ve mimarlarımızdan beklentim, binayı inşa ediyorsak, kullandığımız malzemelerin mümkünse tamamını yerli kullanmak" dedi. İşte Bakan Işık'ın açıklamaları...

Konut alan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmeli!

Türkiye'de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisinde bulunan Bakan Zeybekçi'nin bu teklifi emlak ve inşaat sektörü temsilcilerini mutlu etti.

Bakanı Zeybekci: Konut alan yabancıya vatandaşlık verelim!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisini tekrarlayarak, “Türkiye’de yaşamak hayali varsa gelsin. Vatandaşlık verelim” dedi. Zeybekci, alt sınır getirilebileceğini belirtti.

Nihat Zeybekci: Seçim sonrası vizyon projeler hız kazanacak!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Seçim sonrası Kanal İstanbul, 3. havalimanı, 3. köprü gibi vizyon projeler hız kazanacak."

Nihat Zeybekci: Mega projeler hız kazanacak!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: "Yeni dönemde ekonomi yönetiminin listesinin ilk sırasında yoksulluğun ortadan kaldırılması var. Ayrıca Kanal İstanbul, 3'üncü Havalimanı, 3'üncü Köprü gibi vizyon projeler hız kazanacak. " dedi.

Nihat Zeybekci: Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık!

Denizli'de DSİ tarafından yapılan projelerin açılış ve temel atma törenlerine katılan Nihat Zeybekci "Denizli'de ve Türkiye'de hizmet destanları yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz" dedi

Nihat Zeybekci'den mütekabiliyet yasası açıklaması!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Türkiye'den konut alan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesine ilişkin açıklamasının ayrıntılarına ulaşıldı.

Nihat Zeybekci: Yabancıya 10 milyar dolarlık konut satacağız!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yabancılara konut satışının döviz kazandırıcı hizmet kapsamına alınması için bakanlık olarak çalıştıklarını söyledi.

Nihat Zeybekci'den inşaatçılara ortak işler yapın çağrısı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin en önemli ihraç kalemlerinden bir tanesinin konut olduğunu dile getirerek inşaatçılara 'Ortak işler yapın' dedi.

Nihat Zeybekçi: Denizli'de herkes ev sahibi olacak!

Heyelan riskine karşı yaptırılan TOKİ konutlarının kura çekimine katılan Ekonomi Bakanı Zeybekci, haziran ayından önce açıkladıkları 25 bin konut projesi hakkında da bilgi verdi.

Nihat Zeybekçi Denizli TOKİ konutlarının kura çekilişine katıldı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli'nin Babadağ ilçesinde heyelan riskine karşı yaptırılan TOKİ konutlarının kura çekim törenine katıldı.

Bakan Zeybekci

Bakan Zeybekci Bakan Zeybekci

Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) Genişleme ve Süre Uzatımı Protokolü ile Aliağa Serbest Bölgesi (ALSER) protokolü imza töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleşti. Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar katıldı. Sözlerine 'İzmir'i serbest bölgeler şehri yapmamız lazım' diyerek başlayan Bakan Zeybekci, "İzmir çünkü 5 bin yıllık tarihte ticaret kapılarının başladığı ve bittiği noktanın başında elmas taç gibi duruyor" dedi. Ekonomi Bakanı, Orman ve Su İşleri Bakanı, Maliye Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı olmak üzere toplam 5 bakanın Turizm Ticaret Serbest Bölgesi konusunu görüşmek üzere Ankara'da bir araya geldiğini belirten Bakan Zeybekci, "Dünyada örneği var mı? Yarım yamalak örnekler var....